Oba týmy mají stejný počet bodů a případné vítězství dvě kola před koncem soutěže by mohlo jeden z celků posunout mnohem blíže k záchraně v soutěži. Možná právě proto má výchozí pozici lepší právě Kladno.

„Máme stejně bodů, náš soupeř ale lepší skóre. Navíc hraje doma, což může být klíčový faktor,“ začal znojemský kouč Bohumil Smrček.
Jeho svěřenci nezvládli poslední utkání, kdy je doma porazil tým Sezimova Ústí, a tak mají fotbalisté 1. SC Znojmo co napravovat. „Do zápasu s Kladnem můžeme počítat s vykartovanými Hnáníčkem a Nepožitkem. Chceme tam zkrátka bodovat,“ dodal Smrček.

I domácí budou na utkání nažhavení a v plné své síle. „Kompletní budeme, to si buďte jistí. Očekávám nesmírně kvalitní zápas,“ hlásil trenér Kladna Jaroslav Peřina.

Právě bodová shoda na sestupové pozici dodává souboji na pikantnosti. „Nemyslím si, že kdo vyhraje, je zachráněný. Bude mít sice lepší výchozí pozici a náskok tří bodů, ale do konce zbývají ještě dvě kola,“ myslí si Peřina.

Podobného názoru je i první muž znojemské lavičky. „Samozřejmě vítěz pak už bude mít všechno ve svých rukou a je otázkou, jak s tím naloží. Ale jak se říká. Zajíci se počítají až po honu,“ hlásil trenér.

Nedělní utkání na půdě Kladna startuje v sedmnáct hodin. „Do Kladna jedeme až v neděli ráno. V sobotu večer máme doma ještě předzápasový trénink,“ informoval Smrček.

VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

1.SC Znojmo - SK Kladno 2:0 (2:0)

Branky: 32. a 43. Zapalač. ŽK: Šilinger, Vavřík - Bartoš, Holub. Rozhodčí: Pavel Rýma - Petr Slavík, Petr Čecháček. Počet diváků: 710.

1.SC Znojmo: Hrubý - Šilinger, Mička, Yonov, Hříbek - Zapalač, Vavřík, Podzemský, Krhut (84.Lukáš) - Trnovec, Látal.
SK Kladno: Tesař - Bartoš, Hyský, Samek, Rada (46.Coufal) - Kabele, Holub, Wojnar, Cigánek (46.Zachariáš) - Zoubek (73.Kobler) – Vukovič.

close zoom_in Znojemský fotbalista Matúš Lacko přemýšlí o nedělním utkání s Kladnem. Říká:

Myslíme jen na to, jak zvítězit

Znojmo /ROZHOVOR/ - Fotbalisté mají před sebou zápas sezony. Jedním z těch, kteří by měli táhnout Znojmo v zápase s Kladnem ke třem bodům je i středopolař Matúš Lacko.


S čím budete do Kladna odjíždět?
Hlavně s tím, že tam nesmíme prohrát. Chceme si vybojovat lepší pozici před posledními zápasy. Všichni víme, o co v tom zápase jde. Musíme udělat všechno, abychom ho zvládli.

Co lze čekat od zítřejšího duelu?
Hraje se o všechno, to všichni ví. Bude to trochu náročnější po psychické stránce, ale pro obě mužstva stejně. Porazili jsme Kladno doma, tak nevidím jediný důvod, proč by se nám to nemohlo podařit i u nich.

Jak se dá s nervozitou pracovat?
Těžko. V takovém zápase je to zcela normální. Doufám, že z nás nervozita spadne hned a odjedeme z Kladna spokojení.

Ale ani v minulém kole jsme neměli soupeře z kategorie nejsilnějších
Je to škoda, že se nám to nepovedlo. Pokazili jsme si to sami a plně si to uvědomujeme. Čas už ale nevrátíme. Myslíme jen a jen na zápas s Kladnem. Na to, jak našeho soupeře porazíme.

V prvním vzájemném měření sil jste seděl zraněný na tribuně. Pamatujete si na to utkání?
Kluci to tehdy zvládli výborně. Musíme se vyvarovat taktických chyb a dát do toho více srdíčka.

Je to pro vás klíčový zápas. Máte připravený třeba nějaký rituál?
Nic speciálního nechystáme. Mužstvo si za poslední dny povědělo spoustu věcí. Musíme se bavit o tom, co děláme špatně a čeho je potřeba se vyvarovat. No a to se budeme snažit přenést do zápasu.