Fotbalisté 1. SC Znojmo se v minulé sezoně prali s rezervou olomoucké Sigmy o celkové prvenství ve třetí lize. Teď na podzim je všechno trošku jinak. Znojmo je na čele Moravskoslezské fotbalové ligy, juniorka z Hané třetí od konce. Takže favorit pro sobotní zápas šestého kola byl dán předem.
Zápas začal pro Jihomoravany vesele. Už ve druhé minutě posoudil rozhodčí Jahoda celkem běžný kontakt v šestnáctce jako faul.

Bodeček dostal žlutou kartu a hosté kopali penaltu, kterou Minarech proměnil. Po minutě mohl srovnat Dreksa, ale sám na malém vápně hlavičkoval vedle. Ve dvacáté minutě podržel Sigmu pozdější smutný hrdina brankář Bárta, když zlikvidoval tutovku Kováče.

Hosté byli pozorní v defenzivě, kterou dirigoval zkušený Yonov, a Hanákům mnoho nedovolili.
V sedmatřicáté minutě ale bylo vyrovnáno. Z přímého kopu se přes zeď trefil Štěpán. Balon se od břevna odrazil za brankovou čáru.
Po třech minutách Znojmo znovu vedlo. Po přímém kopu se hlavou prosadil Šuráň. Ale minut před pauzou proplul do tutovky Pospíšil. Brankář Hrubý stačil jeho bombu vyrazit, ale Jurkič dostal balon do sítě hlavou.

Poločasový nerozhodný stav trval po přestávce celkem dlouho. Nezměnila na něm nic ani hlavička Yonova, která se otřela o břevno, ani slušné střelecké pozice domácích Doležala, Jurkiče nebo Nuce. Zápas se rozhodoval v poslední čtvrthodince.

V šestasedmdesáté minutě vypálil z dobrých třiceti metrů Yonov a hosté vedli. A aby se domácí brankář mohl červenat ještě víc, přišla totožná situace v poslední minutě. Jen s tím, že dělovku z dálky upravoval na konečných 2:4 pro hosty Veselý.

Znojemští fotbalisté se tak mohli přesunout rychle domů a slavit výhru při vinobraní.
„Znojmo považuji za nejlepší tým v soutěži. A z toho pohledu, i když výsledek je pro nás hrozný, jsme nehráli špatně. Jenže dostáváme pořád hodně laciné branky. První gól byl z penalty, druhý polovlastní a poslední dva ze třiceti metrů. Takhle to nejde,“ zlobil se trenér Sigmy Olomouc B Jiří Balcárek.
Naopak trenér hostujícího celku byl nadmíru spokojený. „Do Olomouce jsme odjeli už v pátek odpoledne, abychom se na utkání pořádně připravili. Předvedli jsme dobrý a soustředěný výkon,“ zhodnitl kouč Znojma Michal Sobota.

„Je to pro nás důležité vítězství. Po středeční porážce v Břeclavi jsme se zase trochu zvedli, což je pro další vývoj soutěže z našeho pohledu jedině dobře,“ dodal znojemský trenér.