Festival neproměněných šancí. Tak by se dal nazvat nedělní zápas o čelo Moravskoslezské fotbalové ligy, ve kterém dosud první Znojmo podlehlo do té doby druhému Hlučínu 1:2. Mužstva si tak vyměnila své pozice v čele tabulky.
Už od začátku utkání bylo zaplněné tribuně znojemského stadionu jasné, že budou rozhodovat maličkosti. To se nakonec potvrdilo. Zápas rozhodly individuální chyby.

Už od první minuty byl k vidění parádní fotbal. Jedna šance střídala druhou a jediné, co jim chybělo byl gólový efekt. Přesto se domácí fanoušci dočkali.
Běžel třiatřicátá minuta, když se k trestnému kopu z dvaceti metrů postavil kapitán domácích Todor Yonov. Všem, kteří byli na stadionu, bylo jasné, co to může znamenat. Stoper s bulharskými kořeny se nenápadně rozběhl a technickou střelou rozvlnil síť hlučínské svatyně.
Do konce prvního poločasu se už nic důležitého nestalo. Rozhodnutí mělo přijít až ve druhé části hry.

Už po sedmi minutách ukázala ruka rozhodčího na značku pokutového kopu. K němu se postavil Drozd a Hrubému nedal sebemenší šanci. Navíc v devětašedesáté minutě potrestal další chybu domácích Hanush a dal tak podobu konečnému výsledku.
„Byl to souboj o první místo a soupeř byl opravdu kvalitní. Utkání rozhodla zkušenost. My jsme udělali dvě chyby, které dokázal Hlučín potrestat,“ litoval po utkání domácí kouč Michal Sobota.

Přitom jeho svěřenci mohli už v poločase vést o tři branky. Jenže s vyloženými šancemi nedokázali naložit tak, jak by si asi přáli.
„Zklamala nás koncovka. I ve druhém poločase jsme měli tak čtyři tutovky, ale nedokázali jsme je využít,“ vyjádřil se k trestuhodně špatné koncovce Sobota. Naopak lodivod hostujícího celku chválou nešetřil.

„Nerad hodnotím výkon jednotlivců, ale u tohoto utkání to udělat musím. Skvěle nám zachytal brankář Kosmál. Asi zejména díky němu vezeme ze Znojma tři body,“ pochválil svého svěřence Petr Samec.
Znojmo tak po porážce kleslo na druhé místo Moravskoslezské fotbalové ligy. Nicméně vedení z toho žádnou vědu nedělá.

„Žádné závěry z toho neděláme. Máme před sebou ještě hodně zápasů. Měli jsme na vítězství, ale takový je prostě fotbal,“ prohlásil majoritní vlastník klubu Ota Kohoutek.
Další kolo třetí ligy budou hrát Znojemští opět na svém hřišti. V neděli přivítají Frýdek-Místek. Utkání začíná v šestnáct hodin.