Přes osm stovek diváků vidělo velmi atraktivní první poločas. V něm byl k vidění klasický obraz znojemské hry. Velký počáteční tlak, který Znojmu vydržel až do konce poločasu. Skóre utkání otevřel nádherným přímým kopem Pavelka. Ten technickou střelou z pravé strany vymetl šibenici kroměřížské branky. Pět minut před koncem poločasu pak ukázal svůj střelecký um štírek Minarech a lobem dal podobu poločasovému výsledku. Ve druhé části zápasu začala Kroměříž o něco víc kousat. Začala hrát na dva útočníky a hned zpočátku měla několik slibných šancí. Dokázala proměnit však jedinou. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby prostřelil Hrubého Janča.

„Bylo důležité, že jsme v prvním poločase dokázali vstřelit dvě branky. Tři body, které jsme získali, jsou pro nás hodně cenné, poněvadž jsme sehráli utkání s velmi kvalitním soupeřem,“ zhodnotil zápas hlavní kouč Znojma Michal Sobota, který vsadil na hru se třemi obránci. Od začátku nechal na lavičce pravého obránce Romana Švarce.

„Bylo to dané stylem hry Kroměříže, která hraje na jednoho útočníka. Jakmile začala hrát na dva, museli jsme Švarce do hry poslat,“ zdůvodnil změnu obranného systému Sobota. Na hřišti se po delší pauze objevil i Martin Vavřík, který laboroval se zraněným tříslem. A hned se dostal do velké šance. „Už jsem úplně v pořádku. V trénincích si přidávám, abych dohnal ten tréninkový deficit, který mi způsobil natržený tříselní úpon. O té šanci mi ani nemluvte. V podobné jsem byl už v zápase proti Baníku. Už to budu muset prorvat,“ pousmál se brněnský odchovanec Martin Vavřík.