„Viděl jsem utkání Varnsdorfu se Sokolovem, kde předvedli velmi dobrý výkon, takže si na ně musíme dát velký pozor. Je to nebezpečný tým," řekl trenér Znojma Machala. Nepříjemností znojemské kabiny je viróza, která postihla některé hráče.

Do lehkého tréninku se již zapojil znojemský hráč Tomáš Cihlář a do čtrnácti dnů by měl být připraven vrátit se do hry. Naopak obránce Znojemských Daniel Odehnal, jenž nedohrál poslední duel s Pardubicemi, bude připraven. Zpět do sestavy se po karetním trestu vrací i útočník Znojma Libor Žondra.

Znojemští na 346 kilometrů dalekou cestu do Varnsdorfu cestují už dnes a chtějí potvrdit svoji formu na hřištích soupeřů. „Je to zajímavé, že se nám doma nedaří, ale řekl bych, že je to jen o štěstí. Nyní jsme utkání s Pardubicemi vyhrát mohli, ale neproměnili jsme šance," uvedl znojemský záložník David Helísek a dodává: „Varnsdorf je poctivé mužstvo, které nemá ve svém středu žádné věhlasné jméno. Spoléhají se na rychlé protiútoky, a navíc budou hrát před svými fanoušky."

Varnsdorf je momentálně na třinácté pozici, ale na čtvrté Znojmo ztrácí jen dva body. V posledním zápase fotbalisté prohráli na hřišti Sokolova 2:0 a nepotvrdili tak vysoké vítězství z předešlého kola nad Kolínem 5:0. Zápasy Varnsdorfu jsou jak na houpačce. Jednoznačné vítězství střídá snadná porážka.

Do střetnutí se Znojmem zcela určitě nenastoupí vykartovaný útočník Jiří Schubert. Na soupisce severočechů nalezneme také dvě zahraniční stopy. Makedonce Fahrudina Đurđeviće a Ukrajince Pavla Rudnytskyyho.

Brankář Varnsdorfu Radek Porcal již vychytal tři čistá konta a je tak jasnou jedničkou týmu. Útočnou zbraní je zatím střelec Ladislav Martan, jenž vsítil již tři branky. Dvě vstřelil varnsdorfský hráč Martin Kouřil.

Utkání začíná ve Varnsdorfu na Městském stadionu Kotlina zítra v 16.30.

MARTIN SMEJKAL