Fotbalisté 1. SC Znojmo si ve Vlašimi díky poctivému výkonu celého týmu upevnili pozici na předních místech tabulky.Hned na začátku utkání musel domácí gólman hasit dvě obrovské šance znojemského mužstva. Vlašim se z toho nepoučila a dál ve své obraně vytvářela okénka. Jedno z nich využil Nepožitek, který zužitkoval skvělou Vašíčkovu přihrávku ve vedoucí branku. Druhý gól připojil opět Nepožitek po vyšachování vlašimské defenzivy na jeden dotek.

Po změně stran se Vlašim zlepšila směrem dopředu, jenže dvojice Nepožitek, Vašíček dál hrozila rychlými brejky. Oba aktéři měli obrovské šance. V 53. minutě neuznal rozhodčí branku Vlašimi kvůli útočnému faulu. V závěru zápasu ještě mohl snížit Klán, ale jeho hlavička minula znojemskou branku. Vašíček, coby nejlepší hráč na vlašimském trávníku, pak završil svůj výkon brankou v 86. minutě a pečetil zaslouženou vysokou výhru Znojma.

„V prvním poločase jsme neproměnili několik jasných šancí, kdy hráči šli sami na gólmana. Mohlo se nám to vymstít, ale Vlašim žádnou brankovou příležitost neměla, pouze jen několik střel z dálky. Do ničeho jsme domácí nepustili, hráli jsme perfektně v obraně. Celý mančaft podal skvělý výkon a vítězství byla práce celého mužstva," chválil znojemský trenér Leoš Kalvoda.

Domácímu trenéru Martinu Frýdkovi po zápase do řeči moc nebylo. „První poločas jsme prohospodařili. Neměli jsme pohyb, špatně jsme kombinovali a nebýt výborného gólmana Tomy, mohli jsme hned na začátku prohrávat dva či tři nula. O přestávce jsme si to vyříkali a druhá půle byla mnohem lepší. Chyběl nám kontaktní gól, který by nás ještě víc zvednul. Problémy nám dělal Vašíček, připravovali jsme se na něj, ale asi ne dostatečně," konstatoval.

Po dvouzápasové pauze zaviněné trestem za červenou kartu se do znojemské sestavy vrátil Radim Nepožitek a připsal si dvě branky. „Mohl jsem dát klidně hattrick a i Václav Vašíček měl spoustu šancí, které nedal. Mohlo se nám to vymstít, protože Vlašim měla nebezpečné standardky a mohla dát kontaktní gól. Místy jsme se nechali právě standardními situacemi zatlačit, ale zápas jsme měli v podstatě pod kontrolou. Kdybychom proměnili šance, tak jsme mohli hrát s větším klidem, protože třetí gól jsme dali vlastně až ke konci," popsal Nepožitek.

Ten nedobrovolně dva zápasy odpočíval kvůli faulu v 90. minutě v zápasu s Bohemians 1905. „Byla to taková nešťastná situace. Protihráč mě fauloval a spadli jsme. Chtěl jsem se rychle zapojit do našeho protiútoku, protože byla poslední minuta zápasu. Nešťastně jsem na hráče šlápl a za to jsem dostal červenou. Disciplinárka mi dala nejnižší trest, co jsem mohl dostat," doplnil hráč.

Na disciplinární komisi se dostavil Nepožitek osobně, aby celou situaci vysvětlil a nedostal vyšší trest. „Věděl jsem, že mám šanci uspět, protože rozhodčí napsal do zápisu, že jsem tomu hráči šlápl na záda, což nebyla pravda," dodal.

Znojemští fotbalisté si výhrou ve Vlašimi drží skvělou formu, která je provází od začátku letošní sezony. „Chce to, aby kluci dál takhle pokračovali. Neměli nosy nahoru a podávali poctivé výkony," vyzývá trenér Kalvoda.

Jeho tým prohrál pouze s aspirantem na postup, pražskými Klokany a je nebezpečnou štikou druhé ligy. V příštím zápase přivítá Znojmo doma Táborsko.

FC Graffin Vlašim – 1. SC Znojmo 0:3 (0:2)

2. liga – 9. kolo

Branky: 27. a 41. Nepožitek, 86. Vašíček. Rozhodčí: Kocourek – Pilný, Trávníček. ŽK: Janda, Krob, Starý – Hnaníček. Diváci: 437. Vlašim: Toma – Krob, Macháček, Petrů, Sus – Janda (83. Jeřábek), Putz, Křeček, Pokorný (46. Jícha), Průcha (75. Starý) – Klán. Trenér: Martin Frýdek. Znojmo: Hrubý – Hříbek, Yonov, Avdič, Šilinger – Sukup, Buchta, Nepožitek (79. Lacko), Hnaníček, Oklešťák (64. Cihlář) – Vašíček (88. Mandula).