Vlastní zázemí vítá i kouč Oldřich Machala. „Pořád jsme někde lítali z kabiny do kabiny, což klukům před zápasem také moc klidu nedodá," vysvětloval.

Jihomoravský celek odehrál loňskou prvoligovou sezonu v azylu na stadionu v brněnské Srbské ulici, letos nastupoval na rozestavěném stánku. „Nebylo to příjemné. Věci jsme měli v hale, cesta na hřiště trvala přes staveniště třeba čtyři minuty, absolvujete ji před a po zápase, v poločase," nastínil Buchta.

Domácí prostředí přitom letos Znojmu moc bodů nepřineslo. Jediný ze tří utkání řadí tým na poslední místo v tabulce domácích zápasů. „Trochu se trápíme, protože hrajeme pořád do plné obrany," hledal důvody Machala. „Když máme tvořit hru, moc nám to nejde," souhlasil Buchta.

Letošní výsledky
Kolín – Znojmo 0:4
Ústí n. Labem – Znojmo 1:2
Znojmo – Vlašim 1:3
Olomouc – Znojmo 0:2
Znojmo – Táborsko 1:4
Třinec – Znojmo 2:2
Znojmo – Pardubice 1:1
Varnsdorf – Znojmo 4:1
Znojmo – Zlín (5. října, 15.00)

Znojmo rovněž pociťuje cejch bývalého člena domácí fotbalové elity. „Záleží na soupeři. Někteří mají respekt, ale někteří právě berou utkání s námi prestižněji," všiml si Buchta.

Týmu nepřidala ani viróza, která jedenáctý celek druholigové tabulky postihla před posledním zápasem s Varnsdorfem, jenž skončil porážkou 1:4. Před nedělním domácím utkáním se Zlínem, které začíná ve tři hodiny odpoledne, už je ale mužstvo v podstatně lepší kondici. „Kluci se dali do kupy, jsem rád, že jsme v týdnu už trénovali kompletní," oddechl si Machala.

Rozsáhlá marodka ho však přinutila zamyslet se nad šířkou kádru. „Ukázalo se, že nestačí. Podzim dohrajeme s hráči, které máme, ale v zimě budou muset přijít další," upozornil.

Pro Znojmo začíná fotbalový víkend už v sobotu od deseti hodin dopoledne otevřením stadionu, kdy si návštěvníci mohou prohlédnout i útroby opravené stavby či získat podpisy hráčů. Ti věří, že v duelu se sedmým Zlínem jim pomůže početná divácká podpora. „Ve Znojmě to není žádný extrém, ale když lidé začnou fandit, dodává mi to sílu," svěřil se Buchta.

Ve vyrovnané tabulce ztrácí 1. SC na první místo pět bodů. „To nám nahrává. Když uděláme sérii šesti bodů za dva zápasy, jsme někde jinde. Přesně to potřebujeme, snad bude i stadion pro hráče nový impuls," přál si Machala.