Týmu ze spodní části tabulky se tak podařilo to, co nezvládly ani třetí Novosedly. Znojmo zastavilo blanenskou vítěznou šňůru, která trvala šest zápasů. Blansko v ní střílelo v průměru víc než tři góly na zápas a o většinu z nich se postaral mladý útočník Trtílek. Tentokrát se ale do statistik nezapsal. „Nesváděl bych vinu na naše útočníky. Naše malá produktivita vychází ze hry celého týmu," bránil Doležela s Trtílkem blanenský trenér.

IE Znojmo domácí zaskočilo. Blansko se sice na úvodní čtyři minuty nastěhovalo před jeho bránu, od té doby se už ale hrálo vyrovnané utkání. Přestože hosté měli oproti Blanenským v tabulce jen polovinu bodů, herně se jim vyrovnali. Už v 7. minutě musel gólman Juran vytlačovat konečky prstů střelu Procházky. Poprvé domácím ale opravdu zatrnulo až ve 30. minutě. Centr letící z levé strany hřiště na pravou propadl až k Vašíčkovi, který nastřelil tyč Juranovy brány. Oba týmy pak předváděly hlavně kvalitní defenzivní práci a do poločasu tak zůstalo skóre 0:0. První branky se necelé dvě stovky diváků dočkaly až v 60. minutě. Trenér Jarůšek vycítil, že je potřeba něco na hřišti změnit, a místo Beneše poslal do hry Tomáše Zouhara. A právě Zouhar přihrál Doleželovi, který po kličce na jednoho z obránců vyslal do brány technickou střelu, na kterou byl gólman Vítámvás krátký.

Čtyřminutová radost

Blanenští se ale neradovali dlouho. Hráči Znojma povzbuzení dosavadním vývojem zápasu se nesesypali. Už čtyři minuty po změně skóre se ve vápně Blanska ocitli hned tři Znojemští. Míč nakonec doputoval až k Ostrému, jehož první střelu ještě Juran vyrazil. Na dorážku už ale nedosáhl. Do velké šance se pak ještě dostal Zouhar, který ale netrefil branku. O trochu lépe si těsně před koncem vedl obránce Marák, jehož hlavičku zastavilo až břevno. „Z výsledku jsem nadšený. Náš tým je v psychické krizi, ale dneska to vůbec nebylo znát. Myslím, že jsme sehráli skvělý zápas a remízu si zasloužíme," radoval se trenér hostů Tomáš Pěnkava.

Jeho protějšek Karel Jarůšek si v sobotním zápase odbyl derniéru na hřišti Blanska. Tým pod jeho vedením vzkvétal a blanenští fanoušci proto doufali, že si zkušený trenér konec angažmá ještě rozmyslí. Tak se ale nestalo a Jarůšek se proto v roli trenéra FK Blansko objeví naposledy příští týden v derby proti Boskovicím. „Ty výhry jsou hlavně zásluha hráčů, ne moje. Svou práci jsem odvedl a je čas přepustit místo někomu dalšímu. Blansko mělo dost času najít za mě náhradu. Někdo se už rýsuje," naznačil.

Do Ráječka včera přijel těžký soupeř. Novosedly už v prvním poločase vstřelily dva góly a výsledek 0:2 udržely až do konce. Lehčí práci měly mít v sobotu Boskovice, do kterých přijel poslední Podivín. Domácí ale papírové předpoklady nepotvrdili a prohráli 1:4.

FK Blansko – FK IE Znojmo 1:1 (0:0)