V utkání proti sobě nastoupily relativně mladé týmy. Znojmo v základní sestavě mělo i Yonova s Mičkou, kteří dostali za červené karty podmínky. Zato Brno razantně posílilo. Milan Pacanda, ostřílený brněnský forvard, si s chutí zastřílel.

Brno mělo raketový nástup. Už ve druhé minutě nebezpečně střílel Kalouda a o pár minut později i Chlup. Ve třiatřicáté minutě pak přišla první branka domácích. Pacanda si tak dlouho hledal pozici ke střele, až se rozhodl přihrát. Nahrávka našla svého adresáta a nejlepší střelec Brna B Kalouda se ranou do šibenice nemýlil – 1:0. O tři minuty později hasil na brankové čáře Yonov hlavičku aktivního Pacandy.

Vstup do druhé půlky se 1. SC nevyvedl. Hned na začátku se trefil Pacanda. V padesáté minutě viděl červenou kartu brněnský Nosko a Znojmo tak hrálo přesilovku. Toho však nedokázal znojemský tým využít a Lubomír Dítě znovu kapituloval. V sedmdesáté minutě dělovkou pod břevno dal Pacanda podobu konečnému výsledku.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Celé mužstvo bojovalo a za přístup musím pochválit i hráče z áčka, kteří splnili to, co jsme po nich očekávali,“ chválil svůj tým trenér Brna B Petr Maléř.

Jeho protějšek uznal, že Brno bylo jasně lepším týmem. „Nedokázali jsme využít ani to, že Brno bylo oslabené,“ pokorně sdělil trenér Znojma Michal Sobota.

V neděli přivítají fotbalisté doma celek Zlína B. Soupeř je v těsném závěsu za Znojmem. „Tabulka je strašně vyrovnaná. Chtěli bychom vyhrát, ale víme, že to nebude lehké utkání,“ uzavřel Sobota.