Nedělní odpoledne bude ve Znojmě patřit fotbalu. Na jihu Moravy se totiž odehraje tahák třiadvacátého kola Moravskoslezské fotbalové ligy. Lídr tabulky ze Znojma totiž na svém zeleném pažitu přivítá druhou Sigmu Olomouc B.

Čtyři body. Přesně takový je rozdíl mezi znojemskými fotbalisty a rezervou prvoligové Sigmy. Navíc se ve třiadvacátém kole utká třetí Frýdek se čtvrtým Zábřehem. „Tohle kolo může mnohé napovědět. Pro nás je to hodně důležitý zápas, protože pokud zvítězíme a bude nám přát štěstí, můžeme našim pronásledovatelům znovu trochu poodskočit,“ díval se směrem dopředu stoper 1. SC Znojmo Zdeněk Mička.

Znojemští fotbalisté v posledních dvou kolech lehce ztratili. Před čtrnácti dny prohráli doma s HFK Olomouc, v posledním zápase remizovali na půdě Kroměříže. „Před zápasem bychom bod brali, po něm jsme s ním trochu nespokojeni. Ale až na konci sezony se ukáže, jak byl důležitý,“ hlásil po posledním utkání kouč Znojma Michal Sobota.

Znojemští fotbalisté si jsou vědomi, o co hrají. V případě porážky se jejich náskok ztenčí na pouhý jeden bod a bude se začínat téměř od nuly. „Bereme jenom vítězství, o ničem jiném nepřemýšlíme,“ stroze, ale výstižně okomentoval zápasové cíle Mička.

Rozhodovat v zápase dvou prozatím nejlepších celků budou maličkosti. „Bude se hrát technický, kombinační a otevřený fotbal. Budou rozhodovat drobnosti a také to, jak dokáží celky využít chyb soupeře. V poslední době máme trochu problém s proměňováním šancí, tak to snad prolomíme,“ doufá znojemský obránce.

Nedělní utkání mezi Znojmem a béčkem Sigmy startuje na znojemském fotbalovém stadioně v šestnáct hodin.