Perná práce tak čeká největším dílem na domácí střední obránce Daniela Odehnala a Jaroslava Svozila. „V druhé lize je několik typově podobných útočníků, třeba Tomáš Smola v Opavě. Je to vždycky především o hlavičkování. Karel má hodně zkušeností, ale na jednoho hráče se soustředit nemůžeme,“ vyhlíží Svozil souboje s autorem tří branek v letošním druholigovém ročníku.

V tabulce šesté Znojmo vstoupí do utkání jako favorit, Prostějov je s devíti body na poslední příčce. „Je to vždy zrádné. Spousta lidí si myslí, že podle postavení v tabulce musíme jasně vyhrát, ale tak to není. Vždycky se začíná za bezbrankového stavu. Pokud nebudeme bojovat, body nezískáme,“ varuje Svozil.

Prostějov se od sedmi hodin večer ve Znojmě pokusí napravit předchozí vysokou venkovní porážku 2:7 ve Varnsdorfu. „Zápas jsem neviděl, nechci jej hodnotit jako výprask. Prostějov asi bude spoléhat spíš na domácí utkání, venku je to v soutěži těžké pro všechny,“ zmiňuje znojemský zadák.

Naopak Znojmo si před reprezentační pauzou přivezlo tři body za vítězství 1:0 v Pardubicích. „Dlouho se nám tam nedařilo, takže jsme rádi, že jsme konečně zvítězili. Výhra umožní každému týmu před reprezentační pauzou lépe dýchat. Měli jsme dva dny volna, jinak nás čekala další práce, je jí stále dost,“ odmítá uspokojení Svozil.