Do utkání musel favorit nastoupit bez vykartovaného Libora Žondry a také dlouhodobě zraněného Jakuba Pokorného. Do základu se naopak vrátil již uzdravený Radim Nepožitek.

Hlavním faktorem utkání bylo, že Znojemští hráli otevřený fotbal, přehnaně nebránili a Táborsku takové pojetí svědčí. Jihočeši začali velmi aktivně a ukazovali svůj herní styl zaměřený na rychlý pohyb, držení míče a kreativitu v poli.

První obrovskou šanci si sice připsalo Znojmo, přesněji Bronislav Stáňa, ale poté se táborský záložník Antonín Presl pozval do televizních fotbalových sestřihů.

V šestadvacáté minutě po signálu z rohového kopu vypálil z pětadvaceti metrů a byla to přesná a silná střela, na kterou brankář Vlastimil Veselý nedokázal zareagovat. Kdyby navíc za deset minut Martin Sladký nepokazil protútok, kdy šli tři domácí na jednoho stopera Znojma, mohlo být na Soukeníku ještě veseleji.

Znojemský tým nepůsobil neškodně, ale velké šance si nepřipravoval, spíše nepřesné závary. Další důležitý moment přišel v pětašedesáté minutě. Hostující útočník David Ledecký měl nespokojené řeči na rozhodčí, dostal druhou žlutou kartu a zamířil předčasně do sprch. „Jsem rád, že jsme konečně zlomili domácí prokletí, kdy se nám výsledkově nedařilo. My jsme kolikrát hráli lepší fotbal, ale nevyhráli jsme, takže vítězství nad Znojmem je velmi cenné. Na soupeře jsme se dobře připravili, věděli jsme, že mu bude chybět klíčový útočník Žondra. Na druhou stranu závěr utkání jsme odflákli, to se nesmí stávat," poznamenal trenér Táborska Petr Frňka. Za čtyři minuty byl ve vápně faulován táborský Zdeněk Linhart a obránce Aleš Hanzlík nařízený pokutový kop zkušeně proměnil na 2:0.

Znojmo nic nezabalilo, snažilo se i v oslabení o kontaktní branku, ale šance nepřicházely. To Táborsko mělo dost šancí, aby duel definitivě zpečetilo, to se však nepodařilo, a tak v poslední minutě dotlačil míč do sítě střídající útočník Znojma Patrik Bogner.

„Mužstvu chyběla kvalita v jednoduchých situacích a základních herních dovednostech jednotlivce jako přihrávka a držení míče.

Ztráceli jsme lehkomyslně některé balony. Po vyloučení Ledeckého jsme měli už jen platonický tlak. Z něho jsme si prakticky nic nevypracovali. To vše nás stálo body," uvedl kouč Kučera.

Pokazil tak brankáři domácích Michalu Tomovi čisté konto. Na třech bodech pro Táborsko se už nic nezměnilo. Naopak znojemský tým si pár kol před koncem sezóny zadělal na problémy ohledně plánovaného postupu do nejvyšší soutěže.

V pátek zamíří Znojmo do Českých Budějovic.