Přitom trenér Jiří Balcárek s asistentem Miroslavem Paulem měli u týmu původně setrvat. „Současný kouč Leoš Kalvoda zaujal roli sportovního manažera místo Michala Běláka, který skončil. Když jsem tuto informaci předal realizačnímu týmu, po čtyřech hodinách se mi dostala odezva, že chtějí skončit,“ pokrčil rameny nový ředitel znojemského klubu Jiří Tunka, jenž ve funkci nahradil Otu Kohoutka.

Nenadálá změna na trenérském postu zaskočila i hráče. „Byl to šok. Kouč si zavolal nás starší hráče. Co můžu říct za kabinu, známe se s trenérem, takže víme, co od sebe čekat. Naše úloha je pracovat a hrát dobrý fotbal. Nejsme tady od toho, abychom změnu nějak řešili,“ prohlásil znojemský kapitán Tomáš Cihlář.

Náhradní termínPřeložený domácí zápas sedmnáctého kola Fotbalové národní ligy proti Vítkovicím odehrají znojemští fotbalisté v neděli 25.března ve tři hodiny odpoledne.


Kalvoda trénoval Znojmo už v minulosti a dokonce jej v roce 2013 dovedl k historickému postupu do první ligy. „Chci navázat na úspěchy a plánujeme se pohybovat v horních patrech tabulky. Liga je těžká, protože se v ní teď pohybuje hodně klubů s ambicemi na postup. Nabídku jsem přijal, protože si myslím, že sem také patřím,“ pronesl Kalvoda.

Otázkám o případném postupu se nevyhnul ani Tunka. „Chci hrát útočný fotbal a případně postoupit do první ligy. Budeme bojovat už letos. Od další sezony se navíc mění herní řád. První tým druhé ligy postoupí přímo a druhé i třetí mužstvo čeká baráž. Jedná se jednoznačně o zatraktivnění, ale pro druholigové týmy to bude také mnohem náročnější,“ sdělil šéf znojemského fotbalu.

Kádr aktuálně šestého celku Fotbalové národní ligy se příliš nezměnil. Odešla sice opora zadních stoper Jaroslav Svozil, kterého má nahradit Muamer Avdič, jenž také zažil postup do nejvyšší domácí soutěže.

Mimo jiné se také vrátil kanonýr Václav Vašíček, který stále vládne klubovým statistikám vstřelených branek v první i druhé lize. „Kádr máme slušný, zůstali tu i kluci, které jsem trénoval v nejvyšší soutěži. Všichni jsou odhodlaní, což teď musíme přenést na hřiště,“ burcoval trenér Kalvoda.