„Samozřejmě mě to mrzí, ale kdyby mi před sezonou někdo řekl, že skončíme třetí, tak mu nevěřím. Se sezonou se chceme rozloučit výhrou," hlásil domácí forvard Rostislav Šamánek před duelem, jenž začíná v pět hodin odpoledne.

Situace soupeře
- První vzájemné utkání:
1. kolo: Slavoj Vyšehrad – Znojmo 0:4 (0:2)
- Venkovní bilance:
1 výhra – 4 remízy – 8 porážek, 7 bodů a 14. místo ve venkovní tabulce
- Klíč k udržení:
Vyšehrad musí uhrát víc či stejně bodů jako Sigma Olomouc B, která hostí Třinec. Má s ní totiž i při rovnosti bodů lepší vzájemné utkání.

Jihomoravané v posledním domácím utkání před dvěma týdny prohráli 0:4 s Vlašimí a prakticky si zavřeli cestu do nejvyšší soutěže. „Chceme sezónu dohrát důstojně s hlavou nahoře a omluvit se fanouškům za prohru s Vlašimí," řekl kouč Znojma Radim Kučera pro webové stránky druhé ligy.

Kučera v minulém kole i postavil do hry mladíky Tomáše Bělíčka a Romana Nehybu. „V Opavě jsem zkoušel dva hráče a teď dostanou šanci i další," potvrdil dvaačtyřicetiletý kouč Jihomoravanů.

Jeho svěřence čeká houževnatý soupeř, který stále bojuje o udržení. S jistotou se příští rok ve druhé lize nepředstaví rezerva Sigmy Olomouc kvůli sestupu svého A týmu z první ligy. Vyšehrad však podle regulí sestoupí, pokud zůstane na poslední patnácté příčce.

Pražané i olomoucká rezerva mají dvacet bodů a Vyšehradu stačí vzhledem k lepšímu vzájemnému duelu uhrát víc či stejně bodů jak Hanáci. „Soupeř na to ale určitě nebude spoléhat a chce si záchranu uhrát sám. Bude hrát hodně odvážně a nečeká nás nic jednoduchého," varoval Šamánek.

Šestadvacetiletý fotbalista dal letos zatím šest branek. „Měl jsem spoustu šancí, ale nepadalo mě to tam. Chtěl jsem víc gólů. Když se ale proti Vyšehradu netrefím a vyhrajeme, tak mi to vůbec vadit nebude," tvrdil.