Znojemští fotbalisté mají před sebou jasný cíl. Po jarní půlce chtějí postupovat do druhé ligy. O postup se se svým týmem bude rvát i obránce Roman Švarc.

Jak byste zhodnotil podzimní část soutěže, kdy jste skončili na druhém místě za prvním Hlučínem?
Hodnotím ji velmi kladně, až na pár zápasů, kdy jsme celkem zbytečně ztratili body na domácí půdě.
Které zápasy to byly konkrétně? Určitě to byl domácí zápas s Hlučínem. Pak si myslím, že nám zbytečně uteklo utkání s Uničovem.

Který tým vás v podzimní části nejvíce potrápil a proč?
Byl to právě FC Hlučín, protože je to velmi kvalitní mužstvo se spoustou zkušeností z druhé ligy. Hrají velmi dobře.

Na který zápas vzpomínáte nejraději?

Nejraději asi na Frýdek Místek, protože jsme ho doma porazili pět nula. Jinak ale rád vzpomínám na všechna vyhraná utkání.

Co by se podle vás mělo zlepšit do jarní části, aby jste se vyšvihli zpátky do čela tabulky?
Nejdůležitější je, abychom se naučili zvládat klíčové zápasy, jako například derby s Hlučínem. Budeme s nimi hrát tentokrát na jejich hřišti a bude to opět velmi náročný zápas. Myslím si, že právě ten rozhodne o našem postupu do druhé ligy. Musíme je porazit. Není třeba nic měnit na způsobu naší hry. Důležitější je nabrat více zkušeností a využít je proti nim.

Chystají se nějaké změny kádru do jarní části soutěže?
Tak určitě nějaké změny proběhnou. Jaké konkrétně bohužel ještě sám nevím. Ale je to rozhodně jedna z věcí, na kterou se hodně těším. Až nastoupím na přípravu a uvidím nové tváře v kabině.

Jaká atmosféra po podzimní části v týmu panuje?
Tak ono se to o nás ví a je to pravda, že jsme dobrá parta, že jsme si vesměs sedli. Samozřejmě atmosféra po nějakém tom prohraném zápase trochu zhoustla, ale to je normální. Ve většině případů držíme při sobě a atmosféra je výborná.

Na Vánočním Nike Cupu jste ukázali, že vaše forma je ve výborném stavu. Zvítězili jste s přehledem. Jak se vám hrálo?

Nike Cup byl výborný turnaj. Skvělé to bylo především proto, že to pro nás bylo zpestření vánočního lenošení. I když toho má člověk za podzim hodně, tak stejně se na fotbal těší. Bylo to fajn si zahrát.

Na Nike cupu byla spousta rozmanitých týmů. Který z nich byl pro vás nejnepříjemnější?
Z fotbalového hlediska to byl určitě tým Nike factory store. Protože na tom byl fotbalově velmi dobře. Z hlediska vyhecovanosti to byl určitě finálový zápas proti IE Znojmo. Nechci tím říct, že bychom měli mezi sebou špatné vztahy, ale je to prostě derby.

Jak jste výhru oslavili?
Oslava nebyla příliš velká. Spousta kluků měla ještě nějaké povinnosti. Navíc na nás dolehla únava. Turnaj byl celkově hodně náročný. Takže jsme zašli na jedno do hospody a pak domů.(smích)

Byla pro vás velká změna přejít z trávníku do haly?
Pro mě až tak ne. Už tři sezony po sobě jsem totiž hrál futsalovou ligu. Tedy tento rok náš tým nehraje.

Jaký je váš cíl do druhé půlky soutěže?
Je to jednoznačně postup do druhé ligy.

Který ze soupeřů vás v podzimní půlce nejvíce překvapil?
Pro mě je velkým překvapením Jihlava B, která se zatím drží na třetím místě a určitě si na tento tým budeme muset dávat pozor. Uvidíme, jak se s tím poperou. Ale ona soutěž je celkově hodně vyrovnaná, takže bych nechtěl podcenit nikoho z první pětky, šestky.

Jak byl spokojený trenér Michal Sobota s výkonem svého mužstva? Co vám po jarní části v kabině vytkl?
Cílem byl ten počet bodů, který máme. Když se ale podíváme na tu jarní půlku zpětně, tak je vidět, že těch bodů mohlo být klidně víc. Spokojenost tedy převládá, i když mohla být ještě větší.

Sedmého ledna vám začíná příprava? Jak se na ni těšíte?

No těším, netěším. Těším se na pohyb, těším se na kluky. Na druhou stranu zimní příprava je hodně dlouhá a hodně bolí.