Po nevydařeném podzimu nastaly v kádru jedenáctého mužstva Moravskoslezské divize D změny. Kádr opustili především útočníci, dvacetiletý Luděk Juhaňák zamířil do rodných Jaroslavic a jeho spoluhráč z hrotu Štefan Czucz po ukončení hostování odešel do Jaroměřic. Do stejného týmu se přesunul také záložník Daniel Hověz.

Tasovický klub dál vyjednává s týmem krajského přeboru Inzert Expres Znojmo o prodloužení hostování dalšího forvarda Tibora Ostrého. Stejná jednání vede také se stoperem Petrem Krátkým. Setrvání už klub vyjednal u brankáře Tomáše Šebely a záložníka Karla Veselého, kteří tak pokračují do konce sezony.

Sokol také udržel obránce Tomáše Šrámka, jenž měl namířeno do rakouského Obritzu. „Byl jsem tam na jednom utkání. Měl jsem již v lednu nastoupit přípravu, ale z nějakého důvodu tam v listopadu skončil trenér, a tím mé angažmá padlo," uvedl situaci na pravou míru jednadvacetiletý křídelní obránce Šrámek.

Podle informací Deníku Rovnost se Tasovice vehementně zajímají o dvojici znojemských hráčů Vojtěcha Bulu a Petra Kirschnera. „Jestli změny budou k lepšímu, nebo k horšímu, ukáže čas, ale ze základní jedenáctky prakticky nikdo neodešel a doufejme, že to tak i zůstane," řekl jediný současný útočník v kádru Miroslav Paul.

Záda brankáři Šebelovi bude krýt mladičký Vasil Pavliv, který podle slov trenéra dostane svoji šanci. Třetí gólman Tomáš Heneš chytá za rezervní tým a dlouhodobě zraněný Petr Fukal se kvůli pracovnímu vytížení v Rakousku angažmá v A týmu vzdal. „Mužstvo potřebujeme po odchodu některých hráčů posílit a udržet trend středu tabulky, jenž jsme nastolili v závěru podzimní části," zakončil trenér Steinhauser.

Tasovičtí si naplánovali devět přípravných zápasů, ve kterých se střetnou s mužstvy z nižších soutěží, ale domlouvají si také střetnutí s týmy z vyšších lig. Termíny mohou připadnout na pracovní dny a jejich uskutečnění záleží na možnostech tasovických hráčů.

Úvodní divizní duel sehrají Tasovice 22. března na hřišti Blanska.

soupeři v přípravě25. ledna Jevišovice
29. ledna 1. SC Znojmo U21
1. února Chvalovice
7. února Jemnicko
14. února IE Znojmo
21. února Mor. Budějovice
28. února Jaroměřice n. R.
7. března Mor. Krumlov
14. března Lanžhot
(plán se může měnit)