V derby tahalo hostující Znojmo už od začátku utkání za kratší konec. Domácí, v jejichž brance se opět představil Galla, začali agresivně a disciplinovaně, Znojemští se v tomto ohledu vyrovnávali pouze za cenu faulů. Břeclavští se do utkání vrhli se snahou dostat hosty pod tlak, což se jim také dařilo. Odměnou jim byla brzká branka Miroslava Poredského, který uklidil odražený míč přesně do sítě poté, co se k němu odrazil po souboji Veselého s brankářem Dítětem.

Branka domácí uklidnila a po zbytek prvního poločasu břeclavští hráči pokračovali v agresivní a nátlakové hře a hosté je zastavovali jen za cenu faulů a na jejich kontě přibývaly hlavně žluté karty. Znojemští sice mohli vyrovnat již po pěti minutách od inkasování branky, ale Minarech se svojí šancí nenaložil tak, jak by si přál. Chvíli před koncem první půle navíc svůj tým oslabil Michal Šuráň, kterého rozhodčí poslal předčasně do sprchy poté, co inkasoval druhou žlutou kartu.

Do druhé půle vstoupili hráči Břeclavi trochu vlažněji než do první. Postupem času však Znojemské, na kterých byla znát únava ze hry proti přesile, začali přehrávat. Hosté se snažili zvrátit nepříznivý výsledek a vrhali se častěji do útoku. Tím však nabízeli domácím větší volnost ve své ofenzivní fázi a v jejich obaně se stále častěji objevovala okénka.

Avšak žádný z hráčů nebyl schopný vymyslet něco překvapivého, čím by obranu a brankáře Znojma překonal. Na straně Břeclavi se projevila absence střelců Lukáše Svobody a Miroslava Pekárka. Závěrečný zoufalý tlak hostů o vyrovnání změnu stavu nepřinesl a domácí se tak v tabulce MSFL posunuli před Znojmo.

Na trenérovi poraženého týmu šlo vidět, že je s výsledkem velmi nespokojený. „Břeclav byla zoufalá. Nebyla lepší než naše mužstvo. My jsme ale inkasovali zbytečný gól, ten domácí nakopl. Ve druhém poločase nám v početním oslabení docházely síly k tomu, abychom s výsledkem něco udělali. S výkonem rozhodčího jsem byl hrubě nespokojen,“ rozčiloval se trenér Znojma Michal Sobota.

Zato Radek Rabušic, trenér vítězné Břeclavi svoji spokojenost neskrýval. „První půli jsme hráli agresivně, přesně tak to mělo vypadat. Hosté opláceli fauly a to se jim v podobě žlutých karet a vyloučení nevyplatilo. Je škoda, že nám tam nepadlo víc branek, ale hlavní je, že jsme uspěli. Vítězství bylo zasloužené a hráči za důraz a nasazení zaslouží pochvalu,“ chválil své svěřence Radek Rabušic.

Jak šly minuty

8. Poredský – 1:0. Po centru Jurgy jde domácí Veselý do souboje s brankářem Dítětem, odražený míč zpracovává na šestnáctce Poredský, který umístěnou střelou k tyči posílá domácí do vedení.

13. Hostující brankář začal pěknou kombinaci na jeden dotek. Jaroš posílá do dobré pozice Minarecha. Jeho křižná střela však končí mimo.

32. Po strkanici při rohovém kopu hostů zůstal na trávníku ležet Mička po souboji s domácím Jurgou.

43. Hostům se nevyplácí agresivita. Po druhé žluté kartě vidí červenou obránce Michal Šuráň.

46. Znojemský Marek Dítě pěkným uvolněním a následnou křižnou střelou vystrašil brankáře Gallu, střela ale mířila mimo.

63. Po kombinace ve středu hřiště nachází domácí Vajbar Poredského. Ten se ale utopil v kličkách a levou nohou nezakončil přesně.

64. Hostující kapitán Ćerstvý zkouší dalekonosnou bombou překvapit brankáře Gallu, ten je ale na místě.

70. Minela dvou hostujících obránců nabízí šanci pro Kubu, ten ale pálí do boční sítě.

81. Po pravé straně nejprve hrozil domácí Vajbar, po závaru se míče zmocnil Kuba, jehož přízemní střelu brankář Znojma vytěsnil na roh.