Přesunuli jsme zápas na příští středu. Trochu nám to dělá problém, protože naše béčko mělo také v tomto termínu dohrávat utkání. Přemýšlíme o jeho přesunu do Hrušovan," přiblížil předseda tasovických fotbalistů Jan Vašina. Duel mezi Tasovicemi a Třebíčí je tak naplánovaný na středu 12. června v 17.30 hodin.Hrát se nebude ani ve středu krajský přebor v Moravském Krumlově, kde odkládali také již nedělní utkání. Druhý zástupce v nejvyšší krajské soutěži, Inzert Expres čeká na středeční vývoj počasí. S nejvyšší pravděpodobností duel s Ivančicemi sehraje.

Dohrávky čekají ve středu také týmy z 1.A třídy. Na Znojemsku se má hrát v Dobšicích, Jevišovicích a Miroslavi. V Dobšicích leží hřiště blízko řeky Dyje. „Více vody v řece nám nevadí, musely by být povodně, abychom nemohli hrát," sdělil předseda dobšických fotbalistů Dušan Spousta.

Ani v Jevišovicích, kde je umělá tráva, nepředpokládají problémy. „Samozřejmě, když hodně prší, tak to vadí i umělce a může někde zůstat stát voda. Ta zatím ale odtéká, tak bychom měli hrát," řekl jevišovický trenér Zdeněk Macháček. Jeho tým bojuje o prvenství v 1.A třídě skupiny A a na jaře ještě neprohrál. Dnes ho čeká derby s Hrušovany nad Jevišovkou.

Kritická situace je naopak v Miroslavi. „Už v neděli bylo hřiště hrozně podmáčené. Na devadesát devět procent hrát nebudeme. Dopředu to ale odložit nemůžeme, protože v nižších soutěží se musí čekat až na příjezd rozhodčího, který rozhodne o odložení. Hostujícímu celku pak musíme platit polovinu jízdného, když k nám jede podruhé," vysvětlil postup v nižších krajských soutěžích předseda miroslavského oddílu Radomír Petrik.

Fotbalistům tak počasí letos vůbec nepřeje a mnoho utkání muselo být přesouváno. Nejprve měli problémy s přívaly sněhu a nyní jsou to srážky dešťové.

Fotbalová středa

Krajský přebor

dohrávka 18. kolo

Mor. Krumlov – Bzenec odloženo na 19. 6.
IE Znojmo – Ivančice 18.00

1.A třída

dohrávka 16. kolo

Dobšice – Bořitov 18.00
Miroslav – Slovan Brno 18.00 (pravděpodobně se odloží)
Jevišovice – Hrušovany 18.00