„Další z našich nepovedených zápasů. I přes upozornění před zápasem na standardní situace domácích jsme z nich dvakrát inkasovali a sami jsme si žádnou vyloženou šanci vypracovat nedokázali," postěžoval si po zápase trenér IE Znojmo Tomáš Pěnkava.

Domácí Ráječko potvrzovalo od začátku utkání, že hraje na domácí půdě a mělo více ze hry. V osmnácté minutě se tak dostali domácí zaslouženě do vedení, když se po standardní situaci nejlépe zorientoval záložník Jan Sehnal. Vzápětí se zranil zkušený obránce Ráječka Josef Maška a nahradit ho tak musel mladý Michal Daněk.

Na domácím celku to příliš stop nezanechalo a za tři minuty se radovali z druhé branky po střele hráče Martina Vavříka. „Snažíme se hrát stále hodně ofenzivní fotbal s vysunutou obranou. Mě osobně však Inzert Expres Znojmo svým výkonem překvapil," prozradil trenér Ráječka Jiří Škaroupka.

Utkání se hrálo na podmáčeném terénu za trvalého deště a chvílemi ztrácelo kvalitu hodnou krajskému přeboru. V šestašedesáté minutě vyslal trenér IE Znojma do hry aktivního střelce Daniela Černého, ale ani ten se do žádné vyložené šance nedokázal probojovat.

V sedmdesáté minutě zachytili znojemští bránící hráči nedovoleně jednoho z hráčů domácích skoro ve vápně a následoval tak pokutový kop. Ten nejprve jeden z hráčů nedokázal využít, ale jelikož někteří hráči Inzert Expresu vběhli do vápna dříve, tak se vše opakovalo a na druhý pokus se již střelec František Kuldan nezmýlil.

Znojmo poté připravilo další střídání, ale hned vzápětí vsítil čtvrtou branku domácích nejlepší střelec Ráječka, útočník Martin Sehnal a o vítězi utkání tak bylo rozhodnuto. Závěr se již dohrával a ani třetí změna ve znojemské sestavě s utkáním už nezamíchala.

Inzert Expres Znojmo tak zůstává na 10. místě tabulky a v dalším kolem přivítá již zítra v derby mužstvo Moravského Krumlova.

MARTIN SMEJKAL