O jeden tým méně bude mít zastoupení znojemského regionu v nižších krajských fotbalových soutěžích. Vloni to bylo deset mužstev, letos jich je devět.

Znojemsko si ale polepšilo v 1.A třídě, kam postoupilo tasovické béčko. Vzrostl tím počet ze čtyř na pět. Méně družstev se ale představí v 1.B třídě. Po sestupu Práčí a Jaroslavic, které nahradily pouze Blížkovice, a postupu Tasovic do vyšší soutěže, zde bude hrát kvarteto zástupců ze Znojemska oproti loňským pěti týmům.

Většina celků touží hrát v klidných vodách tabulky. Nováčci mají za cíl se udržet. Směle ale vstupují do soutěže fotbalisté Hrušovan nad Jevišovkou, kteří vloni skončili na posledním nesestupovém místě. Letos by rádi postoupili do krajského přeboru.

Celky ze Znojemska jsou zařazeny v 1.A třídě do skupiny A a v 1.B třídě do skupiny B. První kolo soutěže startuje již o tomto víkendu a na programu jsou i dvě derby mezi týmy z okresu. V 1.A třídě prověří nováček z Tasovic kvalitu Hrušovan nad Jevišovkou a v 1.B třídě se střetnou Horní Kounice se Šatovem. Blížkovická premiéra v krajské soutěži se odehraje na hřišti mužstva MS Brno.

1.A třída skupina A

Sokol Dobšice

Loňské umístění: 5.

Dobšice vloni uhrály nejlepší příčku ze všech týmů ze Znojemska. Letos by braly i lepší pozici.

„Skončili u nás dva starší hráči, takže mančaft omlazujeme. Máme na hostování dva hráče z 1. SC Znojmo a kádr jsme doplnili dvěma dorostenci. Cíl je pořád stejný hrát v horní polovině tabulky. Kdyby se podařilo lepší umístění, tak se tomu nebráníme," přiblížil předseda dobšických fotbalistů Dušan Spousta.

FC Miroslav

Loňské umístění: 7.

I když Miroslav skončila o dvě příčky níže než Dobšice, uhrála jen o jeden bod méně. V prvním kole krajského poháru prohrála jen těsně se znojemským Inzert Expresem, což může naznačovat kvalitní připravenost miroslavských fotbalistů na nový ročník.

„Byl bych rád, kdyby se nám podařilo zapracovat mladé kluky z dorostu a abychom hráli klidný střed tabulky," přeje si miroslavský trenér Rudolf Čejka.

Fotbal Jevišovice

Loňské umístění: 9.

Jevišovičtí fotbalisté by si v nadcházejícím ročníku rádi vylepšili konečné postavení v tabulce.

„Chtěli bychom skončit do pátého místa. V podstatě máme stejný kádr, přišli jen dva noví kluci," sdělil trenér Zdeněk Macháček. Ten se po roce u dorostu vrací k mužům, které předtím trénoval se Zdeňkem Leitnerem.

TJ Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou

Loňské umístění: 12.

Čtyři body dělily v loňské sezoně Hrušovany nad Jevišovkou od sestupové příčky, přesto letos myslí na metu nejvyšší.

„Do sezony jdeme jednoznačně s postupovými ambicemi. Vrátili se důležití a kvalitní hráči z Rakouska a posílili jsme na čtyřech postech," prohlásil hrušovanský trenér Robert Koch.

TJ Sokol Tasovice B

Nováček 1. A třídy

Tasovické béčko má za cíl být kvalitním záložním mužstvem pro svoje áčko, které hraje divizi.

„Chtěli bychom se v 1.A třídě usadit. Je to už natolik kvalitní soutěž, že bychom byli schopni vychovávat osmnácti- až dvacetileté kluky pro náš divizní tým," poznamenal trenér týmu Milan Kalaš.

1.B třída skupina B

TJ Horní Kounice

Loňské umístění: 4.

Jen horší skóre připravilo loňského nováčka 1.B třídy o třetí místo. Do druhé sezony povede tým nový trenér Jiří Kotlán, který se věnuje i znojemské mládeži.

„Druhý rok bývá horší, takže vedení si přeje, abychom hráli do desátého místa. Dorostenecký tým postoupil také do krajské soutěže. Oba celky tak budou úzce spolupracovat. Už jsem měl dva dorostence v přípravě a jeden z nich bude stabilně nastupovat za muže," dodal nový muž lavičky Horních Kounic Jiří Kotlán.

Tatran Šatov

Loňské umístění: 5.

Na páté místo se dostali fotbalisté Šatova v závěru soutěže. Letos si nekladou nějaké přehnané cíle.

„Budeme se snažit udržet soutěž. Žádné velké ambice nemáme. Máme dvě nové posily a jeden z těch hráčů hrál v Rakousku," zmínil sekretář šatovského klubu Václav Kropáč.

FO A.S.A. ES Únanov

Loňské umístění: 12.

Loni trápily Únanov sestupové starosti. Černého Petra ale nakonec dostaly Práče, které skončily o bod za Únanovem. Těmto problémů se chtějí Únanovští vyvarovat.

„Letos bychom rádi hráli střed tabulky, abychom neměli starosti se záchranou. Musíme ale dát dohromady mužstvo. Nějací hráči nám odešli, takže sháníme nové," poznamenal těsně před zahájením soutěže předseda únanovského klubu Bedřich Weiss.

TJ Sokol Blížkovice

Nováček 1. B třídy

Do krajské soutěže postoupily Blížkovice poté, co se béčko IE Znojmo vzdalo účasti ve vyšší soutěži. Pro Blížkovice je to historický úspěch.

„V krajské soutěži jsme hráli snad někdy jen po válce. Náš cíl je zachránit se. Jsme asi jeden z mála týmů, který nemá nikoho na hostování. Všechno jsou to hráči s bydlištěm v Blížkovicích," prozradil zajímavost týmu předseda blížkovického Sokolu Miroslav Fouček.

Program 1. kola

1.A třída skupina A

sobota 11. 8. 2012
Sn Brno Jevišovice 16:30
neděle 12. 8. 2012
Kunštát Dobšice 16:30
Bořitov Miroslav 16:30
Tasovice B Hrušovany 16:30
1.B třída skupina B

sobota 11. 8. 2012
MS Brno Blížkovice 16:30

neděle 12. 8. 2012
H.Kounice Šatov 16:30
Únanov Zastávka 16:30