V 1.B třídě si skvěle vedou Horní Kounice. Po minulé první prohře sezony opět vyhrály. Nebezpečně blízko poslednímu místu v tabulce je Únanov. Dělí ho pouhé dva body.

1.A třída

Dobšice Jevišovice 0:3(0:1)

Branky:Benda 2, Jurka.

Postavení v tabulce:Dobšice 3., Jevišovice 8.

Jevišovice zopakovaly svoje letošní první vítězství z minulého utkání, když opět vyhrály 3:0. Dobšice zaskočila branka z první minuty zápasu, na kterou už nedokázaly odpovědět. „Zápas se nám vůbec nepovedl. Dostali jsme hned v první minutě branku a Jevišovice pak už jen bránily a chodily do brejků. Hru jsme otevřeli, chtěli jsme vyrovnat, ale soupeř nám dal v posledních deseti minutách dva góly," popsal trenér Dobšic Karel Drábek.

Výkon jevišovických fotbalistů vydatně podporuje jejich brankář Šebela. „Je to čtvrtý zápas po sobě, kdy vychytal nulu. Utkání bylo složité, ale zvládli jsme ho," dodal jevišovický kouč Zdeněk Macháček.

Příští utkání:Jevišovice Rájec-Jestřebí, Šaratice Dobšice.

Kunštát Tasovice B 4:0(3:0)

Postavení v tabulce:13.

Nováček 1.A třídy na hřišti druhého Kunštátu propadl, a tak i v tabulce mu patří předposlední místo. „Prohráli jsme zaslouženě. Domácí byli jednoznačně lepší," zhodnotil stručně trenér tasovického béčka Milan Kalaš.

Příští utkání:Tasovice B Líšeň B.

Rájec-Jestřebí Hrušovany1:2 (0:0)

Branky:Haničinec Szajko, Kosec.

Postavení v tabulce:6.

Čtyři kola čekali na výhru hrušovanští fotbalisté. Na půdě posledního Rájce-Jestřebí ukončili šňůru utkání bez vítězství. Vyhráli sice těsně, ale na hřišti vládli. „V utkání nevalné úrovně jsme zaslouženě zvítězili. Měli jsme šance, ale náš výkon nemá správnou šťávu, proto nedáme víc gólů," konstatoval trenér Hrušovan Robert Koch. Ten je zároveň i hráčem a podílel se na obou brankách Hrušovan.

Příští utkání:Hrušovany Kunštát.

Šlapanice Miroslav 1:0(0:0)

Branky:Kahoun. ČK: Svoboda (Miroslav).

Postavení v tabulce:12.

Miroslav letos těžko vítězí. Nyní má za sebou druhou prohru a přiblížila se dnu tabulky. Těžko se jí střílí góly, ale také jich málo dostává.

Příští utkání:Miroslav Vojkovice.

1.B třída

H.Kounice Blížkovice 4:2(2:2)

Branky:Fojtík, Horák Bohuslav, Němec, Černý Pikolon, Velčický.

Postavení v tabulce:H. Kounice 2., Blížkovice 7.

Po nevydařeném začátku se Horní Kounice vzpamatovaly a otočily nepříznivé skóre 0:2. Blížkovice velice oslabilo zranění Pikolona, který si při odkopu balónu způsobil svalové zranění.

„Ze začátku byli asi někteří naši hráči myšlenkami na hodech, které se v Kounicích konaly. Po dvaceti minutách jsme už totiž prohrávali 0:2. Hned v jednadvacáté minutě jsme ale dali kontaktní gól a potom do konce poločasu vyrovnali penaltou. Ve druhé půlce jsme se rozjeli a byli jsme lepším týmem na hřišti. Opět jsme neproměnili mnoho šancí, blížkovický gólman chytil tři tutovky. Asi by výkon Blížkovic vypadal jinak, kdyby se jim nezranil Pikolon," přiblížil trenér Horních Kounic Jiří Kotlán.

Nováček 1.B třídy se nachází ve středu tabulky. Na druhé Kounice ale ztrácí jen čtyři body. „Vstoupili jsme velice dobře do utkání a Kounice zaskočili. Pak se nám ale zranil Pikolon a museli jsme odstoupit od systému, který jsme chtěli hrát. Vypadá to, že už si do konce podzimu nezahraje. Soupeř byl kvalitní a vyhrál po zásluze. I když jsme dostali čtyři góly, tak brankář byl našim nejlepším hráčem na hřišti," poznamenal předseda blížkovických fotbalistů Miroslav Fouček.

Příští utkání:Zastávka H. Kounice, Blížkovice Pohořelice.

Cvrčovice Únanov 2:2(2:1)

Branky:Svoboda, Zbořil Čapoun 2.

Postavení v tabulce:12.

Únanov dovezl cenný bod ze Cvrčovic. „Bylo to výborné utkání. Kluci hráli vynikající fotbal. Prvně jsme přemýšleli, jestli zápas neodložíme, protože naši hráči jsou nemocní, ale pak jsme si řekli, ať se děje vůle boží. Nastřelili jsme ještě tři břevna, měli jsme více šancí jak soupeř," uvedl vedoucí únanovského mužstva František Stehlík.

V příštím zápase přivítá Únanov poslední celek tabulky. Chrlice ale mají jen dvoubodovou ztrátu na únanovské fotbalisty. „Doufám, že se kluci uzdraví a Chrlice porazí," přeje si Stehlík.

Příští utkání:Únanov Chrlice.

Šatov Slovan Rosice B neodehráno

Utkání se neodehrálo, protože se nedostavil tým hostů.

„Nebyli schopni dát dohromady dostatečný počet hráčů. Myslím, že by se mělo utkání kontumovat," řekl šatovský kouč Rostislav Halkoci.

Příští utkání:Slatina Šatov.