Jak jste vnímal situace při brankách Vodháněla?
První padla po rohu. Neodvrátili jsme míč, který se k němu odrazil v nepřehledném chumlu. U druhého gólu jsme neudrželi balon na středu hřiště. Vodháněl si míč naváděl na pravou nohu, zasekl do středu, prostřelil obránce a zakončil na zadní tyč.

Obě mužstva měla dost šancí, byla by spravedlivější remíza?
Měli jsme vyhrát. V první půlce jsme neproměnili čtyři vyložené šance. Kdybychom vedli v poločase 3:1, nikdo se nemohl divit. Ve druhém poločase už jsme měli míň příležitostí, Vlašim hrozila ze standardních situací. Soupeř byl šťastnější.

V druhé půli jste dostal žlutou kartu za protesty. Co se vám nezdálo?
Vyplynulo to ze hry. Myslím, že rozhodčí mohl písknout faul na našeho hráče, protože podobný kontakt pískl proti nám. Jen jsem se šel zeptat, proč to neudělal.

Ve středu vás čeká na domácím hřišti dvanáctý Varnsdorf. S čím do zápasu jdete?
Určitě chceme zlepšit výkon a zvítězit. Na jaře jsme ve Znojmě vyhráli jen s Ústím nad Labem a od té doby máme snad jen dva body doma. Fanouškům jsme se bodově moc neukázali, což chceme vylepšit.

Minulý víkend jste v den zápasu s Žižkovem měl pětadvacáté narozeniny. Oslavil jste půlkulatiny se spoluhráči z kabiny?
Oslava samozřejmě byla, ale nic velkého. (úsměv) Kluci mi popřáli. Pořádně to oslavíme až po sezoně.

Sledujete jako odchovanec výsledky brněnské Zbrojovky, která může spadnout do druhé ligy?
V Brně jsem vyrostl, takže určitě sleduju. Klukům pořád věřím, že závěr ligy dokážou zdramatizovat a že se zachrání. Jsou v situaci, ve které samozřejmě nikdo nechce být, ale věřím, že doma porazí Jihlavu a zamotají závěr ligy úplně. Zápas proti Zbrojovce ve druhé lize by pro mě byl hodně specifický.

Proti Varnsdorfu:
Další duel čeká znojemské fotbalisty už ve středu. Od pěti hodin odpoledne přivítají na domácím stadionu Varnsdorf, který je dvanáctý. Na podzim Znojemští týmu ze severu Čech podlehli 0:3.