Dorostenci vyválčili bod v poslední minutě

ZNOJMO - Starší dorost v rámci putování jarní částí druhou ligou za záchranou jel tentokrát do Vítkovic. S béčkem Vítkovic ho čekalo těžké utkání. Znojmo si odvezlo bod díky brance Miroslava Paula v poslední minutě.

18.5.2007

Martin Procházka v utkání s KarvinouFoto: DENÍK/Martin Andrle

Do utkání vstoupily domácí Vítkovice ve velkém tempu. Již v desáté minutě fauloval v pokutovém území hráč Znojma a Vítkovice měly možnost kopat penaltu. Příležitost dostat se do vedení však nevyužily.

O pár minut později už šly Vítkovice do vedení a Znojmo i přes dvě slibné šance mělo co dělat, aby soupeř svůj náskok ještě nezvýšil.

Do druhé půlky nastoupil zcela jiný tým. Jako pokropeni živou vodou se proháněli po hřišti hráči 1. SC a byli jednoznačně lepším týmem. Štěstí se k nim přiklonilo až v úplném závěru utkání. To se k trestnému kopu postavil Miroslav Paul, obstřelil vítkovickou zeď a srovnal na konečných 1:1.

„Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme měli co dělat, abychom se ubránili se tlaku soupeře. V tom druhém jsme si však zasloužili vyrovnat,“ sdělil trenér znojemských dorostenců Miroslav Steinhauser.

Mladší už v první půlce prohrávali se stejným soupeřem 0:2. V druhé půli ale zaveleli k obratu a během chvíle srovnali na 2:2. Pět minut před koncem dostala obrana citelnou ránu, když šly Vítkovice z rychlého protiútoku do vedení.

Dvě minuty před koncem však Znojmo srovnalo na konečných 3:3. Branky vstřelili Jakub Velčický, Petr Čech, Patrik Šotkovský.

Dorostenecká béčka ve svých duelech neztratila ani bod. Starší vyhráli s Boskovicemi 6:0. Branky dali Konedarev tři, Paul dvě a Velčický. „Za toto utkání musím kluky pochválit. K zápasu přistoupili zodpovědně a neponechali nic náhodě,“ chválil dorostenecký tým Steinhauser.

Mladší pak porazili svého soupeře z Boskovic rozdílem dvou branek 4:2.

Ve čtvrtek postoupili žáci do finále turnaje O pohár předsedy Českomoravského fotbalového svazu, ale na Drnovice bohužel nestačili.

Se stejným mančaftem jeli žáci i do Drnovic. „Možná i na to jsme dojeli. Kluci byli unavení a je toho na ně teď trochu moc,“ přiznal trenér žáků Václav Dvořák.

Drnovice nastoupily do úvodu utkání skvěle. Po pár minutách vedly už 2:0. Do patnácté minuty však svěřenci trenéra Dvořáka stačili srovnat po trefách Šabaky a Peřinky. Rychlé vyrovnání se soupeřem znatelně zamávalo.

Do druhé půlky udělal kouč Drnovic tři střídání, čímž hru znatelně oživil. „Já jsem si střídání nechal až na patnáctou minutu druhé půlky, ale i přesto nás Drnovice přehrály,“ uznal Dvořák.

Třetí branku daly Drnovice po pěkné individuální akci jednoho z hráčů. To vedlo k tomu, že Znojmo muselo hru otevřít. Častá okénka v hostující obraně domácí využili, a vstřelili tak poslední gól utkání na 4:2.

Mladší prohráli s 1. FK Drnovice 4:1, kdy jedinou branku za 1. SC zaznamenal ve dvanácté minutě Petr Vala.

Žákovské B–týmy sehrály svá utkání proti soupeři z Kyjova. Starší porazili první tým tabulky 2:1. „Byli jsme posílení o hráče z áčka, abychom ještě teď udělali nějaké ty body,“ zdůvodnil trenér Stanislav Moravec.

Po celé utkání bylo Znojmo lepším mužstvem. První branka přišla v pětatřicáté minutě, kdy se po rohu prosadil Tomáš Ulrych. V druhé půlce pokračovalo Znojmo ve stejném scénáři. V patnácté minutě druhého poločasu šlo do dvoubrankového vedení po gólu Peřinky.

Pět minut před koncem byl před brankou domácího Znojma zraněněn a hráči přestali hrát. Kyjov však nesportovně pokračoval ve hře a snížil na 1:2. To však bylo ze stran soupeřů vše. „S výkonem hráčů jsem spokojený. Nechci vyzdvihovat jednotlivce, musím pochválit celé mužstvo,“ zdůraznil Moravec.

Mladší žáci B pak prohráli s Kyjovem 1:2.

18.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 6 100 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 6100 kč, mzda max. 10120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: vyučen v oboru kuchař/číšník, praxe výhodou, spolehlivost, odpovědnost, dobrý zdrav.stav, nepřetržitý provoz vč so+ne, zástup za MD,. Pracoviště: Domov pro seniory skalice, příspěvková organizace, 671 71 Hostěradice. Informace: Kamila Svobodová, +420 515 339 157. Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 14 900 Kč Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ubytování hostí, plánování svateb, firemních akcí, prodej vín ve vinotéce, pomoc při obsluze v restauraci, NJ zákl výhodou,. Pracoviště: Vinařství hanzel, s.r.o., Malinovského, č.p. 377, 671 72 Miroslav. Informace: Petr Tomek, +420 702 288 015. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 16 000 Kč Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: vztah ke zvířatům, praxe výhodou,. Pracoviště: Agro boskovštejn s.r.o., 671 54 Hostim. Informace: Bohumír Rada, +420 602 548 890. Gastronomie - Gastronomie Cukrář, moučníkář 8 700 Kč Cukráři (kromě šéfcukrářů). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8700 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: klasické cukrářské práce, praxe výhodou,. Pracoviště: Cukrářství vladimír truhlář s.r.o., Tovární, č.p. 3732, 669 02 Znojmo 2. Informace: Vladimír Truhlář, .

Už druhou sezonu hájí barvy extraligového týmu Moravský Krumlov - Řeznovice japonská stolní tenistka Mitsuki Yoshida

Mitsuki Yoshida: V Česku mě překvapilo, že je na silnicích tolik zvířat

V desátém kole hokejové EBEL hostili Orli Znojmo celek Vídně
28

Orli opět rozdávali. Vídni dopřáli lehké vítězství 2:5

-

Lahůdky k fotbalu? V Kunštátu debrecínka, ve Velkých Pavlovicích smažený sýr

Jižní Morava /GASTROTIPY NA ZÁPASY/ – Pro mnohé fanoušky patří k fotbalu, stejně jako góly a ofsajdy, dobré jídlo a pivo. Na stadionech po celém kraji je nabízí kluby v hospodách přímo ve fotbalovém areálu. Deník Rovnost proto přináší tipy na občerstvení při nejbližších fotbalových zápasech.

-

Výhoda v ofenzivě? Dva kanonýři v jednom klubu

Jižní Morava - Když přesně nezamíří jeden z kanonýrů, bez problému ho zastoupí druhý. Vzájemně se doplňují v přípravě i proměňování gólových šancí. V jihomoravských krajských fotbalových soutěžích je momentálně sedm klubů, které táhne vyrovnané ofenzivní duo z první pětky tabulky střelců – Sparta Brno, Slatina, Dobšice, Lednice, Hroznová Lhota, Želešice a Nikolčice.