Boj o první místo znojemští fotbalisté nezvládli. Na domácí půdě podlehli 1:2 rezervě prvoligové Sigmy a propadli se až na třetí místo. Přitom se ještě nedávno svěřenci kouče Michal Soboty vyhřívali na první příčce.

Do včerejšího duelu vlétli znojemští fotbalisté jako rakety. Už ve čtvrté minutě se z levé strany prosadil slovenský sniper Matúš Minarech. Zpoza vápna chytrou střelou loboval Lovásika v olomoucké brance a poslal Znojmo do vedení.

To vydrželo Znojmu jen do úvodu druhé části hry. V osmačtyřicáté minutě se k odraženému míči před znojemskou brankou dostal Pospíšil a bylo srovnáno. O dvanáct minut později zasadil do znojemských srdcí druhou a rozhodující branku Schulmeister.

„Po naší vedoucí brance jsme zcela vyklidili střed pole. Nechali jsme Olomouc hrát a dostat do tempa,“ přiznal zklamaný kouč Znojma Sobota. Přitom do druhého poločasu vyběhli jeho svěřenci s jasnou taktikou. „Museli jsme změnit styl hry, a proto jsme hráli v záloze na pět hráčů, abychom sbírali odražené balóny. Bohužel jsme oba góly dostali právě z nich,“ kroutil hlavou znojemský trenér.

Monehm větší radost byla logicky na druhé straně. Po úvodních kolech jarní části si Sigma moc dobře nevedla. Momentálně se ale dostává znovu do své staré formy.

„V zimě nám odešlo osm hráčů základní sestavy a museli jsme je nahradit vesměs dorostenci. Chvilku jim trvalo, než si na tuto soutěž zvyknuli. Dnes ale musím pochválit celý tým za výkon, který na hřišti předvedli,“ hrdě prohlásil trenér hanáckého celku Jiří Balcárek.

Znojmo se tak posunulo na třetí místo Moravskoslezské fotbalové ligy za vedoucí Olomouc a druhé Mutěnice. Už ve středu je ale čeká další těžký zápas. Tentokrát proti brněnské Bystrci. „Musíme se z toho rychle oklepat a zapomenout na to. Měli jsme sérii vítězství, teď přišly zase dvě porážky. Doma to musíme ukončit a bodovat,“ prohlásil Sobota.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:
Stránky klubu 1. SC Znojmo