Podle očekávání drželo Znojmo opticky více míč, ale až na výjimky v prvním poločase příliš nebezpečné nebylo. První šanci měli přesto hosté už v 5. minutě, k zakončení se dostal Buchta, z prostoru penalty ale trefil jen Zrzavého. O dvě minuty později zahrával Andrejič trestný kop ze třiceti metrů a Doleček vyrážel míč na roh. V 18. minutě střílel z hranice I. Čermák a Doleček balon míč znovu vytěsnil na roh. Na druhé straně se ve 25. minutě vyznamenal Zrzavý, když vyrazil střelu Sukupa.

Skvělou příležitost rozhodnout utkání měl v 61. minutě I. Čermák. Po ruce jednoho z hostujících hráčů ve velkém vápně však jeho tvrdá střela z pokutového kopu jen lízla břevno. Až potom Znojmo zvýšilo obrátky a nastěhovalo se před branku Třebíče. V 68. minutě hlavičkoval těsně vedle Lukáš, vzápětí neměl seřízená mířidla i Nepožitek. Domácím docházely síly, věděli, že k postupu se zřejmě propracují jen přes penalty. Znojmo se však v ofenzivě neprosadilo, a proto na zmíněnou střelbu z bílého puntíku došlo. V ní mělilepší nervy domácí fotbalisté.

„Znojmo mělo jasnou převahu, bylo znát, že hraje o dvě soutěže výše. Byli jsme rádi, že jsme zápas přestáli a dovedli ho k penaltám. Mám radost, že jsme postoupili, ale mám obavy z následujícího divizního zápasu v Otrokovicích," nechal se slyšet po postupu do 3. kola třebíčský trenér Libor Zelníček.

S výkonem nebyl spokojený trenér hostů. „Penalty jsou loterie, ale my jsme prospali první poločas. Ve druhé půli jsme nějaké šance měli, ale moc jich nebylo. Jsme zklamaní, postup jsme si prohráli v samotném zápase," řekl kouč Leoš Kalvoda. (obi, keš)