Varnsdorf si zatím ve druhé lize vede o něco lépe než Znojmo. Na svém kontě má o dva body více, navíc dokázal v letošním ligovém ročníku vstřelit o jednu branku více než svěřenci trenéra Bohumila Smrčka.

Ti v minulém kole museli skousnout další hořkou porážku. Měli nadějně rozehraný zápas na půdě první Vlašimi, ale patnáct vteřin před koncem inkasovali a prohráli 1:2. „Potřebujeme jednoznačně zlepšit důraz ve vlastní šestnáctce. Dvě chyby v utkání, kdy jsme nedokázali míč odkopnout třeba někam do rohu, jsme zaplatili dvěma góly a prohrou,“ kroutila hlavou znojemská jednička Vlastimil Hrubý.

V samotném závěru utkání prohráli znojemští fotbalisté i utkání na půdě rezervy pražské Sparty. „Nic to na nás nezanechá. Prohráli jsme takto dva zápasy a pokaždé padly góly zcela jinak. Je to spíše smolná náhoda a rozhodně nejsme jediní, komu se to stalo,“ byl nad věcí stoper Zdeněk Mička.

Souboj dvou nováčků nabídne hodně pikantní duel. Zatímco Znojmo si muselo postup do druhé ligy tvrdě vybojovat, Varnsdorf se mezi nejlepších šestatřicet fotbalových klubů dostal až dodatečně.

Cíle znojemských fotbalistů jsou ale pro domácí jednoznačné. „Kromě pěkného počasí očekávám zisk tří bodů Jiné cíle snad mít ani nemůžeme,“ usmíval se Mička.

Bodovat by znojemští fotbalisté měli. Stejně jako měli těžký los na úvod soutěže, podobně náročné budou mít další dvě kola. „Další dva zápasy hrajeme venku, a to na půdě dvou aspirantů na postup. Takže doma musíme vyhrát,“ burcoval své spoluhráče Mička.

Trenér Smrček by měl mít k dispozici téměř kompletní kádr. Opřít se tak bude moci nejen o stoprocentní výkony brankáře Hrubého, kopací techniku kapitán Yonova, ale i o útočnou sílu Látala nebo Krhuta. „Postrádat budeme jen obránce Jana Šilingera. Stále má problémy s naraženým kolen. Do dalšího utkání by už ale měl být fit,“ prozradil trenér domácího celku Bohumil Smrček.

Sobotní utkání Znojma s Varnsdorfem startuje třicet minut po šestnácté hodině na městském fotbalovém stadioně.