Jak se vám na tabulku dívá?

Je to pěkný pohled. Ale je před námi dalších čtyřiadvacet utkání, jsme teprve na začátku. Nesmíme ale podlehnout uspokojení z dobrého startu.

Při takových výsledcích je asi atmosféra v týmu příjemná…

Samozřejmě, vládne pohoda. Ale nesmíme se nechat ukolébat. Čeká nás v týdnu pohárové utkání a pak dlouhá zápasová pauza. Další kolo kvůli lichému počtu účastníků ve druhé lize totiž máme volno. Musíme v přestávce stále dobře pracovat a formu udržet.

V posledních utkáních se vám dařily vstupy do hry, proti Třinci to však bylo naopak. Čím to?

Zatím máme jeden poločas lepší a jeden horší. Tentokrát jsme odehráli líp druhou půli. Chce to ale vydržet hrát dobře celý duel, ne jen část. Víme, co v nás je a je třeba to dokázat.

V čem tedy hledat příčinu horšího prvního poločasu?

Moc nevím. Možná jsme zbytečně čekali, co Třinec předvede.

Po poločase jste se zlepšili. Co vám v kabině říkal kouč Kučera?

Burcoval nás. Upozorňoval nás na nějaké věci. Naštěstí to zafungovalo.

Dal jste dvě branky. Která byla obtížnější?

První. Při ní jsem napřáhl levačkou za vápnem a spadlo to tam. Snažil jsem se balon trefit do protipohybu brankáře a povedlo se to. Druhý gól byl o poznání jednodušší. Na přední tyči jsem zblízka proměnil přihrávku.

Třinec vám kromě pěti branek dovolil i další šance. Byla jeho obrana tak prostupná?

To bych úplně neřekl. Po první půli jsme věděli, že umíme hrát líp.

Ve druhé lize jste zatím dali suverénně nejvíc gólů. Navíc v čele pořadí kanonýrů je se třemi zásahy znojemská dvojice Šamánek – Žondra. Trenér je asi s útokem spokojený…

Je pravda, že nám to dopředu šlape. Není až tak důležité, že jsme dali ve čtyřech zápasech dvanáct gólů, ale to, že jsou rozprostřené mezi víc hráčů. Já dal teď dva a trefili se i ostatní.

Ve středu vás v poháru čeká derby s divizními Tasovicemi. Jak je to pro vás důležitý souboj?

Nebereme ho na lehkou váhu. Tasovice mají kvalitní kádr a spousta kluků od nás jimi prošla. Budou se na nás chtít vytáhnout. O to to bude těžší.

Zápas píská ženská rozhodčí Jana Adámková. Je pro vás rozdíl, když soudcuje žena?

Už je to běžné. Ženských je čím dál víc. Nic zvláštního. Jen se musíme víc krotit, když se budeme čertit. Sprostá slova asi omezíme. (úsměv)

Minulou sezonu jste často nastupoval za farmu Zbrojovky Líšeň ve třetí lize. Ta v neděli schytala debakl 0:8 ve Vyškově. Co na to říkáte?

Její zápasy pečlivě sleduju. Jsem v kontaktu s trenérem i se spoustou jejich hráčů. Nevím, jak je taková prohra možná. Ani kluci si to nedokážou vysvětlit. Přitom je tam parta dobrá.