Dvakrát skóroval před čtrnácti dny proti Českým Budějovicím, kde to na body nestačilo. Další dva zásahy přidal minulý týden v utkání s Viktorii Žižkov a Znojmo bralo bod za remízu. „Minulý týden jsem říkal, že si ani nepamatuju, kdy naposledy jsem skóroval dvakrát v jednom utkání a teď to přišlo podruhé za sebou,“ řekl Javůrek.

V sezoně už zaznamenal osm gólů. „Zatím od kluků nepadlo nic takového, abych šel na hrot. Jen se baví, že za hattrick už se něco platí do kasy. Možná jsem se mu vyhýbal, protože se mi nechtělo platit,“ smál se rodák z Ústí nad Orlicí.

Znojemští střelciSezona 2017/2018
1. Jan Javůrek – 25 zápasů/8 gólů
2. Antonín Růsek* – 14/5
3. David Štrombach – 17/4
4. Matúš Lacko – 25/3
5. Rostislav Šamánek – 21/3
6. Jakub Teplý – 24/2
7. Jaroslav Svozil* – 15/1
8. Stijepo Njire* – 8/1
9. David Helísek – 25/1
10. Jan Ambrozek – 10/1
11. Václav Vašíček – 10/1

* hráči s hvězdičkou už za Znojmo nehrají


Poté, co se mu střelecky vydařily poslední dvě utkání, překonal osobní maximum v jednom ročníku. „V tomhle směru jde asi o nejpovedenější sezonu, ale někdy jsou nahrávky důležitější, takže takhle nad tím nepřemýšlím. Sice jsem dal nějaké góly, teď se však může chytit Váša (Václav Vašíček – pozn. red.) a ostatní, což bude jedině dobře,“ přál si Javůrek.

Ani jeho góly nestačí, Jihomoravané dál pokračují v matných výkonech, na jaře zatím zvítězili pouze dvakrát. „Sice se měnil trenér, došlo k nějakým změnám, ale hlavní příčina je zranění starších hráčů, kteří tomu vzadu velí. Umějí si hru dirigovat, a my nebyli zvyklí bez nich hrát. Nyní nastupují mladí kluci, kteří to sice zvládají, ale nezakřičí si na mančaft jako Tomáš Cihlář nebo Mezla (Radek Mezlík – pozn. red.),“ věděl.

Znojmu navíc vypadl ze sestavy kvůli zranění další zkušený obránce David Helísek. „Mrzí mě obdržené branky, protože děláme hrozně moc chyb a soupeři z toho těží. Kluci to musí zvládnout lépe, protože nevěřím, že Helísek, Cihlář nebo Mezlík budou do zbývajících utkání v pořádku,“ sdělil znojemský trenér Leoš Kalvoda, jehož svěřenci jsou osmí.