A to Šamánek sahal i po hattricku, jenže v krkolomné pozici se neprosadil. „Nemyslím si, že můj výkon byl nějak dobrý, ale dostal jsem se dvakrát do zakončení a využil toho. Každopádně jako hráč zápasu se necítím, důležitá je výhra celého mančaftu a to přesto, že jsem dal už pět branek," podotkl střelec.

Znojmo – Varnsdorf 2:0 (1:0)Branky: 44. a 51. Šamánek. Rozhodčí: Dresler – Caletka, Boček. ŽK: Daníček, Ondráček (oba Varnsdorf). Diváci: 1008.
Znojmo: Veselý – Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek – Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (90. Nehyba), Stáňa (80. Lapeš) – Žondra, Šamánek (86. Alaca). Trenér: Uličný.
Varnsdorf: Porcal – Filip, Zbrožek, Tvaroha, Geissler – Durdevič, Daníček, Pajer (78. Kvída), Kodr – Juroška (72. Ondráček), Jurča (65. Ch. Chukwuma). Trenér: Skuhravý.

Poslední Vanrsdorf se na jeho produktivitu připravoval. Poprvé ji však pocítil minutu před koncem, kdy se Šamánek nejlépe zorientoval v pokutovém území po přímém kopu. Podruhé skóroval bývalý prvoligový hráč Zbrojovky šest minut po přestávce. „Chtěli jsme ve Znojmě uspět. V prvním poločase jsme byli i lepší tým, jenže náš mladý kádr tropil nerozvážné chyby. Měli jsme u standardních situací osobní obranu na Šamánka a stejně dal dva góly," mrzelo hostujícího kouče Romana Skuhravého.

Znojmo se vrátilo na čelo druhé nejvyšší soutěže, dostalo se o bod před Karvinou se Sokolovem. „Kdybychom využili další šance, mohli jsme uspět i vyšším rozdílem," hodnotil zápas znojemský trenér Radim Kučera také na střelu Oklešťka.

Jeho svěřencům pomohla branka do kabiny. „Měli jsme v plánu na Varnsdorf vletět, ale to se nám nepovedlo. Postupně se hosté otrkali a měli i vyložené šance. Od druhého poločasu jsme už byli lepší i díky gólu do šatny, který střílející tým povzbudí a soupeře rozhodí," přiznal Kučera.

Varnsdorf v uplynulém ročníku skončil druhý, ale jeho letošní soužení pokračuje. „Nemůžu hráčům nic vytknout, odehráli jsme proti zkušenému Znojmo vyrovnaný zápas. Bodově se chytneme, to vím jistě, ale jestli to bude už v dalším zápase, vám neřeknu," řekl Skuhravý.