Snili o čtvrtfinále, o útoku na medaile, o možnosti kvalifikovat se na olympiádu v Paříži. Měli to rozehrané velmi nadějně. Stačilo získat bod s papírově nejslabším účastníkem skupiny C.

Jenže realita vypadala jinak. Čeští fotbalisté do 21 let na mistrovství Evropy v závěrečném třetím utkání prohráli s Izraelem 0:1 a do čtvrtfinále neprošli.

Jan Suchopárek
Jsme zničení, lkala česká lvíčata po kolapsu. Trápili jsme se, uznal Suchopárek

Svěřenci trenéra Jana Suchopárka sice drželi v Kutaisi až do 82. minuty postupový nerozhodný výsledek, pak se ale prosadil hlavou Omri Gandelman a poslal soupeře poprvé v historii do vyřazovací fáze.

Obrovské zklamání

Česká jednadvacítka nevyužila velkou šanci po 12 letech na evropském šampionátu postoupit ze skupiny. Mladíci se rozloučili s mistrovstvím v Gruzii a Rumunsku bilancí dvou porážek a jednoho vítězství nad obhájcem zlata Německem a v tabulce obsadili třetí příčku.

„Vůbec nevím, co na to říct. Je to obrovské zklamání a jsme z toho všichni zničení. Bohužel takový je fotbal. Někdy je krásný, jako proti Německu, někdy je ošklivý,“ řekl po zápase pro ČT obránce Tomáš Vlček, který hned v úvodu vystřídal zraněného Martina Vitíka.

Čeští fotbalisté se chystají na zápas o postup
Lvíčata jsou blízko největšímu úspěchu za 12 let. Kouč: Snad to nebudou nervy

„Lvíčata“ vypadla na závěrečném turnaji už ve skupině počtvrté za sebou, a možná ještě horší je, že tentokrát to bylo po bázlivém výkonu. Bylo znát, že hráči příliš spoléhají na postupovou remízu. Nevyplatilo se to. Český tým zároveň ztratil naději na účast na olympijských hrách v Paříži v příštím roce.