Polykají kilometry, posilují, hrají přátelská utkání se známými týmy z českých a slovenských končin. Z běžné rutiny letní přípravy ve středu ale vyvede fotbalisty druholigového Znojma duel s celkem Caribbean All Stars, který začíná v šest hodin večer na znojemském stadionu.

Původně se mělo v tomto termínu hrát utkání s Kanton Evergrande FC, aktuálně pátým týmem čínské Superligy. Z plánů ale sešlo. „Vše bylo na devadesát procent dohodnuté, ale pak se zjistilo, že chtějí poslat z rakouského soustředění do Znojma druhou nebo třetí garnituru bez hvězd, což se pořádající agentuře nevyplatilo. Proto jsme přesunuli termín zápasu s karibským týmem, který je v České republice na kempu,“ vysvětlil sportovní ředitel znojemského klubu Michal Sobota.

Caribbean All Stars se tak ve Znojmě místo 30. června představí už ve středu. „Nevím, jak hrají, zatím jsem je neviděl. Doufám, že to bude kvalitní soupeř. Hrají tam hráči bez angažmá, věřím, že nás prověří. Když se podíváte na mistrovství světa, kde hraje Maroko se Španěly a Írán s Portugalskem, rozdíly tam moc nejsou. Fotbal se vyrovnává, už ho umí hrát kdekdo. Pro nás jde o oživení přípravy,“ poznamenal znojemský kouč Leoš Kalvoda.

NOVÁČCI VE ZNOJMĚ


Karibský tým je složený z hráčů Haiti, Jamajky a Trinidadu a Tobaga. Do přípravy se ve Znojmě zapojili dva hráči právě z poslední jmenované ostrovní země. „V kádru si necháme Kathona St. Hillaryho, Kadeem Hutchinson se připojí k celku z Karibiku,“ zmínil Kalvoda.

Na testy se ke kádru připojila celkem osmička hráčů. „Dáváme mančaft dohromady. Jsme ve fázi hledání a zkoušení, kterou ukončíme tento týden. Pak máme soustředění v rakouském Sankt Pöltenu, kde už chceme mít zúžený kádr. Samozřejmě můžou přijít ještě nějaké změny. Určitě jsou tady šikovní kluci, ale o jejich budoucnosti ve Znojmě zatím nechci mluvit, dokud s nimi nepodepíšeme smlouvu,“ řekl zkušený lodivod.

V červnu jihomoravský klub posílil útok i zadní řady. Upsali se mu pětatřicetiletý útočník a znojemský rodák Michal Ordoš a čtyřiatřicetiletý bývalý brankář Baníku Ostrava se zkušenostmi ze zahraničních angažmá Antonín Buček, jenž v předchozí sezoně oblékal dres druholigového Frýdku-Místku. „Jsem ve věku, kdy určitě nechci končit kariéru. Jsem rád, že se mi trenér Kalvoda ozval. Profesionální fotbal je něco jiného než třetí liga,“ sdělil Buček, který se ve Znojmě ujme i brankářských tréninků.

Příprava druholigového Znojma
Odehrané zápasy:
FC Zlaté Moravce-Vráble – Znojmo 0:0, FC Zlaté Moravce-Vráble – Znojmo 2:3, FC Fastav Zlín – Znojmo 0:0, FC Dunajská Streda – Znojmo 1:3.

Další zápasy:
středa 18.00 Znojmo – Caribbean All Stars, sobota 17.00 Znojmo – FAC Vídeň, 6. 7. SV Mattersburg – Znojmo, 11. 7. SK Líšeň – Znojmo, 13. 7. Znojmo – ČSK Uherský Brod.

Hráči na zkoušku:
Adam Krčík (Baník Prievidza, ročník 1996, střední záložník)
Lukáš Zukal (Zbrojovka Brno, 1997, obránce)
Marek Banásik (HFK Olomouc, 1993, záložník)
Jakub Kučera (Vítkovice, Zbrojovka Brno, 1997, záložník)
Ivan Šnirc (Dun. Streda, Ústí n/Labem, 1993, levý obránce)
Jan Šulc (Slovan Liberec, FK Varnsdorf, 1998, levý záložník)
Hutchinson Kadeem (Trinidad a Tobago, záložník)
St. Hillary Kathon (Trinidad a Tobago, záložník)