Pětapadesát tisíc v hotovosti a padesát tisíc v poukázkách na nákup sportovního zboží. Přesně takovou cenu si odnesli vítězové turnaje v malé kopané FCup z Chomutova. Tým Exe Unlimited totiž dokázal předčít celé šedesátičlenné startovní pole.

Nakonec dostal fotbalový turnaj, který se hrál na hřištích ve Vrbovci a Dyjákovičkách, nálepku mezinárodní. Svou účastí totiž FCup poctily i týmy ze Slovenska.

„Turnaje se měly zúčastnit i celky z Rakouska, na poslední chvíli nám ale svou účast odřekly, tak to snad vyjde příští rok. Nakonec je ale start šedesáti týmů velmi slušný,“ vyjádřila se k obsazení turnaje členka organizačního štábu Adriana Lehoczká.

Celý turnaj odstartoval v sobotu úderem deváté hodiny ranní, kdy se rozehrály základní skupiny. V neděli se pak nejlepší tři týmy z každé skupiny a čtyři nejlepší celky ze čtvrtých míst utkaly o další postup, tentokrát z nadstavbových skupin.

Z nich pak postoupily nejlepší dva celky do vyřazovacích bojů, které přinesly nejednu parádní fotbalovou podívanou.
Tentokrát ale finálová bitva nepatřila znojemským celkům, jak tomu bylo v minulosti.

Ve finále se představil tým Exe Unlimited Chomutov, který loni skončil třetí a Armostav Frýdek-Místek. Nakonec pouhé dva góly rozhodly o tom, že se chomutovští fotbalisté budou radovat z prvního místa a hodnotných cen. „Je to parádní pocit. Loni jsme skončili třetí, letos jsme se dostali do finále a chtěli jsme ho urvat pro sebe. To se nám nakonec podařilo a můžou tak začít pořádné oslavy,“ radostně prohlásil kapitán vítězného celku z Chomutova Radek Šíma.

Čest znojemské kopané pak hájilo v souboji o třetí místo družstvo FK Dřevěné lišty Bojanovice, které v zápase o bronz zdolalo tým Jiřina Prostějov. „Turnaj se vydařil a svědčí o tom i divácká kulisa nebo řady spokojených fotbalistů, kteří si užili nejenom turnaj, ale měli možnost využít i fotbalové testovací centrum. V něm si mohli na vlastní kůži vyzkoušet přes sto různých párů kopaček,“ spokojeně uzavřela Lehoczká.