V pořadí čtyřiadvacátá porážka v sezoně už na pádu klubu do I. A třídy nic nezměnila. Na patnácté Novosedly a poslední nesestupovou příčku ztratilo FK Znojmo propastných devatenáct bodů. „Mužstvo na krajský přebor nemělo, proto sezona dopadla tak, jak dopadla. Po herní stránce jsme dělali spoustu chyb, za které jsme pykali. Vstřelili jsme strašně málo branek, jen osmadvacet za sezonu. S tím nelze vyhrávat," poznamenal Pěnkava.

Podobně viděl situaci i Železný. „Střelec nám scházel. Doufám, že do příští sezony se vedení podaří najít někoho, kdo zužitkuje v útoku práci týmu. Potřebovali jsme hráče, který rozhodne třeba za bezbrankového stavu," přidal zkušený středopolař.

Potenciální nový šutér už ovšem bude strašit obrany soupeřů pouze v nižší I. A třídě, do které se klub přihlásil. „Uvidíme, jak se k tomu kluci postaví. Jsou tam někteří, kteří mají ambice hrát výš. Musíme poskládat kádr tak, abychom obstáli aspoň v nižší soutěži. A to není jednoduché," připustil Pěnkava.

Například Jevišovice, které v krajském přeboru obsadily poslední příčku, rovnou zvolily odchod do I. B třídy. „Potřebujeme tým stabilizovat a náš úkol asi bude se hlavně zachránit. Mančafty jsou pořád kvalitnější. Máme dobrý dorost, věřím, že někteří kluci se chytí a půjdou v našich stopách," vyhlížel Železný.

V duelu s Bohunicemi scházel v zápise trenér Michal Sobota, u mužstva má však setrvat. „Jednalo se jen o dovolenou. Pokud vím, pokračuje," potvrdil Pěnkava.

Sezona FK ZnojmoUmístění: 16. příčka v krajském přeboru
Bilance: 4 vítězství – 4 remízy – 24 porážek, skóre 28:82, 16 bodů
Bilance doma: 4 vítězství – 3 remízy – 9 porážek, skóre 18:29, 15 bodů (15. místo)
Bilance venku: 0 vítězství – 1 remíza – 15 porážek, skóre 10:53, 1 bod (17. místo)
Nejvyšší výhra: Znojmo – Jevišovice 4:0 (4. kolo)
Nejvyšší prohra: Mutěnice – Znojmo 7:1 (30. kolo)
Nejlepší střelci: 8 – Martin Procházka, 4 – Daniel Kubále