Florbalisté jsou mezi čtyřmi nejlepšími celky v Poháru České florbalové unie. To když v neděli porazili druholigový celek Gullivers Sokol Brno I 5:0.
V utkání, které se hrálo v Brně, byl jasným favoritem právě nováček naší nejvyšší soutěže. Znojmo nic nepodcenilo a do jihomoravské metropole jelo v plné sestavě.

„Do Brna pojedeme kompletní. Chceme dojít v Poháru co nejdál a nenecháme nic náhodě,“ avizoval už před utkáním znojemský kouč Libor Šťasta.
A opravdu tomu tak bylo. Znojemští už od úvodního hvizdu diktovali tempo zápasu. Do vedení šli ale až v sedmnácté minutě, kdy přihrávku kapitána Davida Mahra excelentně využil Pavel Sláma.

Do konce třetiny se pak znojemská střídačka radovala ještě jednou. To když o třináct vteřin později zvýšil na rozdíl dvou branek Pavel Palát. Stejným poměrem pak skončila i úvodní část pohárového zápasu.

Druhá třetina byla, alespoň co se týče branek, nejchudší. Padl v ní pouze jediný gól, a to po pěti minutách hry. Virgl ideálně našel Řiháčka a ten dopravil míček do brněnské svatyně.

V závěrečné třetině si pak Znojmo pojistilo vedení a zároveň postup do semifinále. Přidalo z holí Kuchariče a Ostrého další dvě branky. „Naší poviností bylo zvítězit, což jsme i potvrdili. Soupeř hrozil pouze z rychlých protiútoků, ale žádný nedokázal proměnit,“ zhodnotil pohárové utkání útočník Pavel Palát.

Podobného názoru je i znojemský kouč. „Brno jsme do ničeho vážnějšího nepustili. A když se do nějaké té šance dostalo, podržel nás gólman,“ zhodnotil Šťasta.

Zároveň však velitel znojemské střídačky nebyl s výkonem úplně spokojený. „Opět jsme se přizpůsobili tempu soupeře. Je to naše velká slabina. Pokud chceme vyhrávat v extralize, musíme hrát se stoprocentním nasazením celých šedesát minut, bez ohledu na to, jak hraje soupeř,“ sdělil trenér Znojemských.

V semifinále se Znojmo utká s ostravským Pepinem. A tomu má co vracet. V extraligovém měření sil totiž ostravský celek porazil Znojmo rozdílem sedmi branek. „Jsem rád, že jsme narazili na Pepino. Máme mu co vracet. Ostravští budou jistě v zápase favority a my k tomu budeme i tak přistupovat,“ prohlásil Šťasta.

Pokud Znojmo dokáže Pepino porazit, prokouše se až do finále Poháru. Tam by se jihomoravský celek utkal s vítězem zápasu SSK Future – Tatran Střešovice.