Předsedou florbalového oddílu TJ zůstal pro funkční období mezi roky 2019 až 2023 i nadále Bedřich Daberger, pozici místopředsedy, stejně jako doposud, zastane Jan Šťastník. Celkem se do pětičlenného kolegia přihlásilo šest kandidátů. Mimo Dabergera a Šťastníka obsadili zbývající pozice Jan Kucharič, Alan Juříček a Jakub Martinek. Právě Juříček s Martinkem jsou novými tvářemi ve vedení oddílu. „Ve výkonném výboru nadále nebudou pokračovat Petr Chochola a David Mahr. Děkujeme jim za sedm let práce, kterou zde odvedli,“ uvedli florbalisté na svém webu.

Do týmu z města nad řekou Dyjí se navíc vrací brankář Martin Polák. Bývalý gólman již v minulosti hrál za družstvo Laufenu první ligu. Nově bude trénovat dvakrát do týdne strážce znojemské kasy. Dříve totiž brankáři TJ cvičili své dovednosti jedenkrát za sedm dní. Polák prošel zdejší florbalovou mládeží a vypracoval se až na post gólmana v seniorském mužstvu.

Ilustrační foto
Dva muži se vetřeli domu. Z chodby ukradli dva bicykly

Jeho angažování ocenil i současný manažer klubu Jan Šťastník. „Jedná se o krok k intenzivnější práci s našimi brankáři. Věřím, že gólmani pod jeho dohledem porostou,“ řekl Šťastník.

Sám Polák si myslí, že brankáři potřebují odlišný přístup než klasičtí hráči. „Jiná by měla být i předsezónní a sezónní příprava. Spousta skvělých brankářů má různé styly a přístupy, proto i tréninky budou založené na principech toho, jak se dnes připravují ti nejlepší, a přizpůsobené jednotlivým brankářům,“ uzavřel nový trenér znojemských florbalových brankářů.