Žádné šance, žádný gól, přesto první bod do tabulky. Taková je bilance znojemských fotbalistů po prvním utkání nového ročníku druhé ligy. „Potvrdilo se to, že máme problém se vstřelením gólu," hlesl po utkání znojemský trenér Leoš Kalvoda, který si odbyl premiéru na lavičce Znojma.

První poločas přinesl nezáživný fotbal, ve druhé půlce už se oběma týmům dařilo lépe kombinovat. „Bylo vidět, že to je první utkání sezony, že se to teprve pomalu rozjíždí. Měli jsme dvě dobře rozehrané akce, které jsme nedotáhli do konce. Olomouc si také vytvořila příležitosti, takže remíza je spravedlivá," hodnotil Kalvoda.

Naopak s roztrpčením a plní emocí odcházeli ze znojemského trávníku hosté. V samotném závěru nastřelili tyč znojemské brány. V nastaveném čase vstřelila Olomouc branku, kterou rozhodčí neuznal pro údajný faul. „Myslím, že jsme měli vyhrát. Znojmo nemělo jedinou šanci. My jsme dali tyč a regulérní gól, který nám rozhodčí neuznal," poznamenal olomoucký kouč Oldřich Machala.

Ten velmi dobře zná znojemského trenéra, se kterým dřív hrával, a proto věděl, co je v zápase asi čeká. „Byli jsme připraveni na Znojmo, že budou kopat dlouhé míče, a že se budou snažit těžit z vysokých odražených míčů," prozradil Machala.

Olomouc se znojemskou hrou vypořádala dobře. Do vyložené šance se nikdo ze znojemských hráčů nedostal. „Musíme jít více do koncovky, aby nám to tam spadlo. Mohli jsme dneska v klidu získat tři boyd a mohlo se nám hrát lépe. Po tom, co se dělo ke konci zápasu, tak bod je pro nás zlatý," zamyslel se znojemský útočník Václav Vašíček. Právě on by měl být tím, kdo bude dávat góly. „Mrzí mě, že jsem nedal žádný gól," krčil rameny po zápase. V jedné ze slibných akcí raději volil přihrávku, přitom byl těsně před bránou a měl dostatek prostoru. „Chtěl jsem připravit ještě lepší pozici, ale nevyšlo to. Příště to vezmu více na sebe a vystřelím. Třeba to tam zase spadne," dodal mladý útočník.

Vašíček je ve Znojmě opět na hostování z Olomouce. „Celou přípravu jsem byl zraněný, takže pro mě bylo Znojmo asi nejlepší volba, abych se rozehrál. Nejsem tady samozřejmě jen pro to, abych se rozehrál, ale chci klukům pomoct, aby se nám dařilo a někam se vyhoupli," přeje si.

1. SC Znojmo – HFK Olomouc 0:0

Rozhodčí: Mikel – Pochylý, Plesar. ŽK: Lacko, Nepožitek, Lukáš – Čtvrtníček, Hromek, Žondra.

Sestavy:

Znojmo: Hrubý – Sukup, Avdič, Jonov, Buchta – Helísek, Mudra, Nepožitek, Lacko (71. Lukáš) – Okleštěk, Vašíček (88. Andrejič). Trenér: Kalvoda.

HFK Olomouc: Šrom – Čep, Murin, Šimko, Kopecký – Biolek (90.+2 Lukášek), Čtvrtníček, D. Kobylík (77. Hromek), Kovář, Bednář (89. Tögel) – Žondra. Trenér: Machala.