Za záda jihomoravského brankáře Filipa Jíchy hosté propašovali míč pár momentů po úvodním hvizdu a do konce první pětačtyřicetiminutovky přidali další dvě branky. „Hned v první minutě jsme dostali facku, a to s námi zamávalo,“ řekl pro klubový web hlavní stratég Znojma Milan Volf.

Po změně stran mimo dvou dalších gólů ze strany Ostravanů schytali Znojemští i červenou kartu. Jedenadvacetiletý záložník Milan Moravec provedl hrubý faul a po ani ne deseti minutách na hřišti jej rozhodčí poslal do šaten. „Jeho vyloučení bylo neomluvitelné. Vůbec nemám svoje hráče za co pochválit,“ durdil se Volf.

Jinak viděl červenou kartu trenér hostů Daniel Tchuř. „Paradoxně nám ublížilo vyloučení domácího hráče. Tam bych si pak představoval výraznější převahu,“ uvedl kouč Baníku.

Mančaft 1. SC čeká další utkání již v neděli dopoledne, kdy zajíždí do Velkého Meziříčí.

1. SC Znojmo - Baník Ostrava B 0:5
Poločas: 0:3. Branky: 2. Lehnert, 35. Lokša, 45. a 46. Zajíček, 66. Foltyn. ŽK: 0:0. ČK: 55. Moravec (Znojmo). Rozhodčí: Drozdy – Ogrodník, Vostrejž. Diváci: 200.
Sestava 1. SC Znojmo: Jícha – Grbešič, Cheredea, Avdič, Okleštěk, De Carvalho Serra (46. Moravec), St. Hillaire (86. Kaššai), Garčic (60. Mugisha Barzi), Esin (77. Kolařík), Pacula, Buhač (66. Pohanka). Trenér: Milan Volf.
Sestava Baník Ostrava B: Murin – Zálesák, Hasala, Velner, Foltyn (82. Krakovčík), Lehnert, Jakubov (74. Kuběna), Lokša, Martiník (66. Urban), Zajíček (76. Smékal), Mooc. Trenér: Daniel Tchuř.