Předposlední tým krajského přeboru, Miroslav, zbrojí na jarní boje, které vypuknou už dnes. Miroslav přes zimu výrazně posílila a odchodů měla minimálně. I proto je cíl vedení miroslavského fotbalu jasný. Zachránit se.

Velké posily

Miroslav po podzimní části opustila ikona místního fotbalu Libor Krula, který se vrátil do rodných Hostěradic. Zato z Rakouska se vrátil odchovanec Miroslavi Kamil Hort a z Kohoutovic přišel Josef Bílek.

„I když to jsou naši odchovanci, jsou to naše velké zimní posily. Momentálně na těchto dvou fotbalistech hodně stavíme,“ prozradil fotbalovou strategii v jarní části předseda klubu Josef Chlad.

Hrubou zimní přípravu prodělali fotbalisté Miroslavi v domácích podmínkách. Výjimkou bylo jen herní soustředění na začátku března v Mikulově. V Miroslavi nebyly změny jen v hráčském kádru. Hlavního trenéra Podzemce nahradil jeho asistent Petrik.

„Patnáct bodů po podzimu nebylo podle našich představ. Navíc jsme měli hodně žlutých a červených karet, takže jsme museli nějakým způsobem reagovat,“ vysvětlil změnu na lavičce Chlad.

Miroslav je zatím na předposlední příčce se ziskem patnácti bodů. Pro naplnění cíle, což je desáté místo, chybí Miroslavi čtyři body. „Určitě chceme krajský přebor udržet. Už jen kvůli zázemí, které jsme tady vybudovali. Také práce s mládeží se nám pěkně rozjela, takže by bylo škoda spadnout,“ přeje si Chlad. Zároveň si je ale vědom, že Miroslav není jediný tým, který se bude honit za body.

„Jsme připraveni, že budeme o záchranu hrát do posledního kola. Stejný cíl jako my má dalších šest mužstev, takže to určitě nebude jednoduché,“ uzavřel Chlad.

Start v Bohunicích

Miroslav vstoupí do jarní části soutěže už dnes. To se představí na půdě devátých Bohunic. Na domácí zápas si budou muset fanoušci počkat do příštího víkendu. To Miroslav na svém hřišti přivítá Mikulov.