Krajský přebor má za sebou první jarní kolo a týmům ze znojemského okresu se vůbec nedařilo. Miroslav i Moravský Krumlov hrají o záchranu. Ani jeden z týmů ale nedokázal na hřištích soupeře bodovat. A tak výtahu, který mířil do vyšších pater tabulky, se ani jeden tým nechytil.

Tatran Bohunice – FC Miroslav 1:0 (1:0)

Fotbalisté Miroslavi v zimě posílili o dva hráče. A to o Horta z Rakouska a Bílka s Kohoutovic. Do Bohunic tak odjeli Miroslavští s bodovými ambicemi. Jenže, ještě se nezačalo hrát a tým už dostal první facku. To když se nehrálo na avizované umělé trávě, ale dobře připravené přírodní. „Čekali jsme, že se bude hrát na umělce. Ta je menších rozměrů a vyhovovala by s ohledem na bránění spíše nám,“ přiznal předseda Klubu Miroslav Chlad.

Už v sedmadvacáté minutě padla první, a jak se ukázalo i rozhodující, branka utkání. Přetažený centr domácích si ze vzduchu sebral miroslavký gólman Koutník. Míč mu ale při pádu na zem z náruče vypadl přímo k nohám útočníka Bohunic Toneva, který bez problémů zasunul míč do branky hostů.
Posledních dvacet minut se ještě Miroslav zmohla na závěrečný tlak, ale ani Hort, ani Bílek neměli přesnou mušku.

„Letos je to sedmá porážka, kdy jsme prohráli o branku. Jsme z toho všichni smutní. Ale myslím si, že pokud budeme doma v neděli proti Mikulovu hrát jako posledních dvacet minut v Brně, bude vše napraveno,“ doufá Chlad.

Miroslav je tak na předposledním místě tabulky se ziskem patnácti bodů. Na desátou příčku, která by jí zaručila stoprocentní záchranu, jí schází šest bodů.

1. FC VMG Kyjov – FC Moravský Krumlov 3:0 (0:0)

Moravskokrumlovští fotbalisté sehráli sedmnácté kolo krajského přeboru na půdě pátého Kyjova. Favorit utkání tak byl naprosto jasný, ale první poločas tomu vůbec neodpovídal. Krumlov byl Kyjovu více než vyrovnaným soupeřem, ale to nic nezměnilo na prvním bezbrankovém poločase.

Do druhé půlky vstoupil Krumlov naprosto odevzdaně. Už po dvou minutách trestal chybu Krumlova Kyjov vedoucí brankou. Než začali hostující fotbalisté pořádně hrát, domácí už vedli o dvě branky. V závěru utkání chtěl ještě Krumlov s výsledkem něco udělat. Ale výsledkem otevřené obrany byl třetí gól domácích.

„Hráči ve druhém poločase vůbec neplnili taktické pokyny. Na hřišti jsme působili naprosto odevzdaně a takhle se o záchranu opravdu nehraje,“ zlobil se na své svěřence kouč Krumlova Karel Pelikán.

Moravský Krumlov je tak stále na čtrnáctém místě tabulky a další utkání hraje už v neděli, kdy přivítá na svém hřišti poslední Mokrou. „Jsou to povinné tři body. Pokud bychom nedokázali vyhrát, nemůžeme se o záchraně ani bavit,“ uzavřel Pelikán.