Fotbalisté 1. SC Znojmo to s postupem do druhé ligy myslí naprosto vážně. V neděli dokázali svěřenci Michala Soboty porazit jihlavské béčko. Po prohře Olomouce v Břeclavi tak ztrácí Znojmo pouhý bod na první místo.

O tom, že by si znojemští fotbalisté odvezli z Vysočiny tři body, nasvědčovaly hned úvodní minuty zápasu. To na domácí fotbalisty vytvořili hosté takový tlak, že první střela Jihlavy přišla až v devatenácté minutě. Jenže to už Znojmo vedlo 1:0. Krásnou akci po ose Minarech – Belej korunoval brankou z malého vápna Pavelka.

Dalo se čekat, že domácí začnou po inkasované brance konečně hrát. Opak byl ale pravdou. Jihomoravané se stále více tlačili před jihlavskou svatyni, ale skóre se do konce poločasu nezměnilo.

Začátek druhé půlky patřil domácím, kteří zahrozili z rohu. Znojemští ale odpověděli druhou brankou. V padesáté minutě našel Minarech přetaženým centrem levačku Beleje a ten se nemýlil.

V závěru utkání měli domácí více míč na svých kopačkách, ale dobře organizovaná obrana Znojma do žádné vážnější šance soupeře nepustila.
„Kluci odehráli dobrý zápas. V první půlce jsme byli jasně lepším týmem a korunovali svůj výkon brankou. V poslední půlhodince nás sice Jihlava zatlačila, ale my jsme ji do ničeho nepustili,“ pochválil své svěřence kouč třetiligového Znojma Michal Sobota.

Díky zaváhání Olomouce v Břeclavi ztrácí Znojmo jediný bod na čelo tabulky. Ze zápasu v Jihlavě byl nadšený i prezident klubu Ota Kohoutek. „Hráli jsme dobře, byl to prostě náš zápas. Zejména se mi líbil výkon Michala Beleje, který ukázal své kvality. Pochvalu si ale zaslouží všichni,“ rozplýval se nad výkonem brněnské posily Kohoutek.

Další utkání sehrají znojemští fotbalisté v sobotu v Kroměříži. Ta je zatím na osmé příčce Moravskoslezské fotbalové ligy. Utkání začíná o půl čvrté odpoledne.

18. kolo MSFL
Lipová-Kroměříž 0:2 (0:1), 26. Foltán, 82. Janča. Zábřeh-Zlín B 3:2 (2:1), 31. a 40. Laštůvka, 56. Pinkava - 26.McQuilkin, 90. Baranay. Frýdek-Dol. Benešov 3:0 (1:0), 4. Staněk, 73. Literák, 90.Cabák. Slovácko B-Karviná 1:0 (0:0), 74. Görner. Břeclav-Olomouc B 1:0 (0:0), 70. Pokorný.
Bystrc-Brno B 1:0 (0:0), 57. Outrata. Mutěnice-Unčov 3:0 (1:0), 35. Zemánek, 80. Drábek z pen., 88. Válek. Jihlava B-Znojmo 0:2 (0:1), 12. Pavelka, 49. Belej