V dalším kole I. A třídy jihomoravského kraje přivítá znojemský Inzert Expres na svém hřišti v Oblekovicích Ivančice.

Ty by rády postoupily o soutěž výš do krajského přeboru, chtějí ve Znojmě bodovat také proto, že v posledním utkání s Moravskou Slavii Brno pouze remizovaly.

Budou to mít ale těžké. Ivančice postrádají několik hráčů základní jedenáctky. Zato domácí Znojmo je kompletní, a ještě k tomu v minulém kole vypršel šesti zápasový trest znojemského Kaliny.

Ve svých posledních zápasech ani jedno mužstvo naplno nebodovalo. Hosté z Ivančic pouze remizovali.

„Byl to nešťastný zápas. My jsme soupeře pustili snad jen jednou za půlku a on z toho dal hned branku,“ litoval posledního vystoupení svých svěřenců trenér Ivančic Ladislav Řezáč.

Inzert Expres si v posledním utkání nepřipsal ani bod. V okresním derby podlehl Tasovicím. Doma si tak bude chtít spravit chuť také proto, aby neztratil kontakt se špičkou. „Musíme bodovat. V opačném případě by se nám první čtveřice týmů vzdálila už o dost bodů a to by bylo nepříjemné,“ zdůvodnil asistent trenéra domácích Milan Samek.

Ivančice hlásí značné oslabení kádru a o tom, v jaké sestavě nastoupí, zatím nemá jasno ani jejich kouč.

„Máme dost absencí. Dva hráči se zranili a zřejmě nenastoupí. Další dva se mi omlouvali, že mají virózu. Vzhledem k tomu, že náš kádr je dost úzký, budou se nám těžko nahrazovat. Vůbec netuším, kdo nastoupí. Třeba si okusí I. A třídu i někteří dorostenci,“ uvažoval Řezáč. Zároveň Inzert Expresu vzkazuje, že do Znojma nejede prohrát.

Domácí by měli nastoupit v obdobné sestavě jako v posledních kolech. Útočník Křišťál je sice stále kvůli zranění mimo hru, ale trest vypršel Kalinovi.

„Přemýšlíme, jestli nastoupí či nikoli. Ale asi do hry zasáhne. I přes jeho prohřešek v prvním kole je pro nás klíčovým hráčem,“ přiznal hrající asistent Samek.

Utkání začíná v šestnáct hodin na fotbalovém hřišti v Oblekovicích.