Pro vítězství museli Tasovičtí tentokrát odcestovat do Mikulova, kde změřili své síly s místním klubem FC Pálava. „Zápas byl vyrovnaný. Během utkání jsme si vytvořili mnoho gólových akcí, ale k brance ze začátku utkání jsme nedokázali další přidat. Při závarech před naší brankou nás podržel gólman,“ zhodnotil hlavní kouč Tasovic.

Tasovice jsou nováčkem letošního fotbalového ročníku jihomoravského krajského přeboru. Po osmi kolech jsou v čele a na svém kontě mají sedm výher a jenom jednu porážku. Jedinou porážku utrpěly hned v prvním kole, když si z Velké nad Veličkou přivezly tříbrankový debakl. V dalších zápasech už to byly pouze Tasovice, které se radovaly z vítězství.

„Před sezonou jsme chtěli hrát v horní části tabulky, což se nám prozatím daří. Z toho, že průběžně vedeme tabulku, bych žádnou vědu nedělal, protože můžou přijít nepovedená utkání a rázem můžeme spadnout o několik příček dolů. Kluci jsou na tuto sezonu skvěle fyzicky i psychicky připravení,“ shrnul prozatímní průběh sezony trenér Karel Šíbl.

Další soutěžní kolo odehrají Tasovice v neděli na svém hřišti. Soupeřem jim bude SK Olympia Ráječko. To je zatím na třetím místě se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Tasovice.

Ráječko v posledních sedmi zápasech, stejně jako Tasovice, nepoznalo hořkou chuť porážky a bude se snažit snížit náskok Tasovic na pouhý bod. Utkání zahájí úvodním hvizdem hlavní rozhodčí v šestnáct hodin.

VLADAN SUKAČ