Po zimním spánku se o víkendu opět naplno rozjedou boje ve třetí nejvyšší fotbalové soutěži. A hned trojice jihomoravských týmů by ráda hrála o nejvyšší příčky MSFL.

Nejlépe je na tom Znojmo. Jeho výhra 4:1 nad Břeclaví v dohrávce posledního podzimního kola zajistila 1. SC druhé místo.

„Chceme podávat dobré výkony. To, že bychom mohli hrát o postup víme, ale zatím na to nějak nemyslíme. Chceme se držet co nejdéle nahoře tabulky,“ prozradil znojemský kouč Sobota.

Podobný názor na to má i sportovní ředitel 1. SC Znojmo Ota Kohoutek. „Zatím žádné oficiální cíle vyhlašovat nebudeme. Počkáme, jak dopadnou první tři zápasy a uvidíme. Pak možná budeme přemýšlet o cílech nejvyšších, postupu do druhé ligy.“

Znojemští nezaháleli ani na přestupovém trhu. Z Hrušovan přišel Vavřík, do kádru se také začlenili Pleš se Zbořilem. Pozici levého obránce Zicha, který se vrátil do Bystrce, měl zaujmout dvacetiletý Uchytil, který na podzim působil v dresu hradeckých Votroků.

„S Uchytilem jsme počítali do základní sestavy, ale ze strany Hradce Králové došlo k chybě, tudíž musel odjet zpět do Hradce a odehrát tam jaro,“ byl zaskočen trenér Znojma Michal Sobota.

Na poslední chvíli ovšem získal posilu na levou stranu hřiště. Z Brna přišel Michal Belej, který má bohaté zkušenosti s nejvyšší soutěží. Ze třetího místa vystartují do jara Mutěnice. Tým vedený bývalým kanonýrem pražských Bohemians Vladimírem Hruškou má stále vysoké cíle. „Určitě se chceme poprat o přední příčky v tabulce a znepříjemnit situaci vedoucí Sigmě Olomouc B,“ nastínil jarní program Hruška.

Hned na první zápas by se mohl do sestavy Vinařů vrátit po dlouhodobém zranění ofenzivní středopolař Rudolf Obal. „Uvidíme, jaké stopy zanechalo zranění. Každopádně má vůli hrát,“ pochválil krajního halva Hruška.

Mutěnicím se už stihla zranit jedna ze zimních posil. Hlava má přetrhané kolenní vazy. Dalšími posilami jsou exkladenský Kaciáň a zlínský Ditrich.
S vysokými ambicemi, ne však za každou cenu. Tak vstupuje do jarní sezony fotbalový klub z Břeclavi. Do sezony si vedení břeclavského klubu věří. „Našimi hlavními soupeři bude Frýdek–Místek, Znojmo a Mutěnice. Když se nám jaro podaří, můžeme je na konci sezony nechat za námi,“ vyhlašoval trenér Radek Rabušic.

Kádr mužstva vypadá silnější než na podzim. „Získali jsme dva ligové hráče, Dvořáka a Drgu. Kádr je jistě mnohem kvalitnější než na podzim. A opustili nás jen okrajoví hráči,“ komentoval kádrové změny trenér Rabušic.

Tak trochu v ústraní boje o nejvyšší příčky zůstávají oba brněnské týmy. Juniorka 1. FC Brno má před sebou tradiční úkol: pomáhat áčku a vychovávat mladé hráče. „Chceme hrát útočný fotbal a vyhrávat a pohybovat se v horní polovině tabulky,“ má jasno trenér Petr Maléř. Podobný cíl mají i v Bystrci, kde se opět museli vyrovnat s velkou obměnou kádru. „Sehráváme se za pochodu. Chtěli bychom v tabulce o něco výš,“ uvedl bystrcký kouč Zbyněk Zbořil.