Další prověrka čekala na znojemské fotbalisty v Boskovicích. Fotbalový klub Nobica Boskovice uspořádal v sobotu další fotbalový turnaj, na němž nechybělo ani znojemské SC. Skvěle obsazené klání Znojmo vyhrálo až po penaltovém rozstřelu proti Dostě Bystrc.

Krátce po desáté hodině rozhodčí zahájil první utkání letošního ročníku K – Keramika Cup. V něm proti sobě nastoupily domácí Boskovice a Znojmo. V první půli mělo Znojmo lehce navrch, ale i divizní Boskovice vystrkovaly růžky.

Znojemští fotbalisté se prosadili tři minuty před koncem poločasu. Mráček, který přišel do Znojma z 1. HFK Olomouc, nadvakrát překonal domácího gólmana.

V úvodu druhého poločasu si Boskovice vytvořily několik slibných šancí, ale obranná hráz Znojma v čele se stoperem Yonovem a brankářem Hrubým všechny akce domácích zlikvidovala.

V závěru utkání opět převzalo iniciativu Znojmo, ale kopačky znojemských fotbalistů nedostaly balón za záda boskovického brankáře.

„Boskovice ukázaly svoji kvalitu a věřím, že v divizi budou hrát na čele tabulky. My jsme zde opět zkoušeli hráče. To vedro bylo úmorné a navíc jsme měli za sebou takové minisoustředění, kdy kluci trénovali třífázově. Tudíž to bylo pro ně náročné,“ uvedl kouč znojemských hráčů Michal Sobota.

Ve finálovém utkání se potkalo 1. SC s brněnskou Bystrcí, která ještě na jaře hrála druhou ligu. Od první minuty bylo vidět, že to nebude dynamický, pro oko diváka pohledný fotbal. Ani se není čemu divit. Počasí, které panovalo, bylo doslova tropické. Znojmo se díky Pavelkovi dostalo do vedení. Ten z trestného kopu vymetl šibenici bystrcké svatyně. Tento stav vydržel až do šestašedesáté minuty, kdy z pokutového kopu Bystrc vyrovnala.

Utkání tak dospělo až k penaltám. V nich Znojmo porazilo soupeře 7:6 a mohlo se radovat z vítězství v turnaji. Úspěšnými exekutory byli postupně Lacko, Pavelka, Yonov, Jaroš, Adamov, Paul a Zich.

„Turnaj byl dlouhý, ale na druhou stranu byl kvalitně obsazený. Odehráli jsme zde dvě dobrá utkání. Nyní se už soustředíme na nedělní pohárový zápas v Rájci,“ řekl znojemský lodivod Sobota.