Miroslavi pomohl střelec Sulik

ZNOJEMSKO - V krajském přeboru si Miroslav zajistila výhrou jistotu záchrany v této soutěži. Moravský Krumlov získal vítězství až ve druhém poločase v utkání s Veselím nad Moravou. V rámci I. A třídy se nedařilo znojemským týmům. Rezerva 1. SC Znojmo doma podlehla Bosonohám a Inzert Expres prohrál v Ivančicích. Ten, kdo zachraňoval čest znojemské kopané, byly Jevišovice, které rozdílem tří branek zdolaly brněnskou Slavii. VÝSLEDKÝ TÝMŮ ZE ZNOJMESKA V KRAJSKÉ SOUTĚŽI.

29.5.2007

Za B-tým 1.SC Znojmo si zahrál i trenér Michal SobotaFoto: DENÍK/Tereza Jelínková

Krajský přebor

FC Miroslav – FC Slovan Rosice 4:3 (1:3)

Miroslav si konečně zajistila setrvání v krajském přeboru i pro další ročník soutěže. Na své půdě přivítala čtvrté Rosice.

Na dvě stovky diváků mohlo zhlédnout skvělé utkání, kde padlo sedm branek. Silný soupeř z čela tabulky potvrzoval úlohu favorita již od začátku.

Třemi brankami v prvním poločase se ukázal mladičký útočník Rosic Pšikal. Do konce první půlky stačil snížit na 1:3 Martin Sulik. Svůj střelecký účet však Sulik výrazně zatížil až v druhé části hry. Hned na jejím počátku vstřelil Martin Zálešák kontaktní gól na 2:3.

O šest minut později zaúřadoval opět Sulik a svou vyrovnávací brankou posadil Miroslav na koně.

Rosice zatáhly hru do defenzívy, což se jim stalo osudným.Ve třiasedmdesáté minutě se profiloval do role střelce opět miroslavský forvard Sulik a poslal svůj tým do vedení.

I přes závěrečný tlak Rosic si dokázala Miroslav pohlídat výsledek, a získala tak důležité body.

FC Moravský Krumlov – FC Veselí nad Moravou 4:2 (0:1)

V prvním poločase utkání nepředváděl Moravský Krumlov fotbal hodný týmu z čela tabulky. S průměrným Veselím byl k vidění vyrovnaný zápas. Domácí měli tři slibné šance, stejně jako hosté. Ti však jednu z nich dokázali zužitkovat, a ujali se tak vedení 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili domácí doslova jako vyměnění. Hned po pěti minutách započal tažení za svým hattrickem Zelníček, který přidal druhou branku, a poslal tak svůj tým do vedení 2:1. V pětasedmdesáté minutě se ujala střela Anderse, a Krumlov tak odskočil soupeři na rozdíl dvou branek.

V zápětí hned po rozehrání a nešťastném zákroku domácího gólmana snížilo Veselí na 2:3. Poslední trefou a zároveň svou třetí poslal Krumlov opět do dvoubrankového vedení Zelníček, a dal tak konečnou podobu výsledku utkání. Trenér domácího Moravského Krumlova však nehodnotil pouze výkon domácích.

„Zaslouženě jsme vyhráli zejména po výkonu v druhém poločase. Překvapil mě také výkon všech tří rozhodčí,“ pochválil Karel Pelikán výkon sudích, kteří v průběhu utkání museli nechat vyvést i pár domácích diváků.

I. A třída

Fotbal Jevišovice – Moravská Slavia Brno 5:2
(3:1)

Skvělý vstup do utkání měly Jevišovice. Ty přivítaly na svém hřišti Moravskou Slavii Brno.

Do patnácté minuty vedly Jevišovice už tři nula a zdálo se, že o utkání je rozhodnuto.

Jenomže domácí polevili a soupeř toho dokázal využít. Brankou na 1:3 se dokázal postavit na nohy.

Od té doby bylo Brno v některých fázích zápasu dost nepříjemné a dělalo domácím problémy. Rozhodující moment utkání nastal za stavu 3:1. Brno mělo možnost snížit z pokutového kopu. Jeho exekutor však selhal.

V zápětí šly Jevišovice do útoku a vstřelily branku na 4:1. Od tohoto momentu soupeř rezignoval a hra se odehrávala v režii jevišovických fotbalistů.

Branky Jevišovic dávali Pospíchal, Rolník, Jurka a dvakrát se trefil Veselý.

1. SC Znojmo B – FK SK Bosonohy 2:3 (0:1)

Utkáním B–týmu odstartoval černý víkend znojemské kopané mužů. Bosonohy udělily Znojmu lekci z produktivity. Z ojedinělých šancí dával soupeř branky, a znojemští útočníci tak mohli klopit hlavy dolů před svou marnou snahou.

Během prvních dvaceti minut utkání mělo Znojmo téměř osm gólových šancí, ale bohužel nedokázalo propasovat míč za záda brankáře Bosonoh. Z následného útoku dokázaly Bosonohy vstřelit branku, a ujaly se tak vedení 1:0.

Béčko neupustilo od své aktivní hry, ale trápení znojemského útoku pokračovalo. V první půlce se Bosonohy dostaly zřídkakdy před znojemskou branku, ale dokázaly toho náramně využít.

Po první půlce svítil na světelné tabuli stav utkání 0:3.

Ve druhé půlce dokázalo Znojmo snížit po brankách Kredatuse a Maška až na rozdíl jediné branky. To však přišlo příliš pozdě na to, než aby domácí dokázali utkání dotáhnout alespoň do remízového konce.

FC Ivančice – FK Inzert Expres Znojmo 2:0 (1:0)

Vyrovnané utkání až do samého konce. To byl duel mezi Ivančicemi, které jsou ve spodní části tabulky, a Inzert Expresem Znojmo.

Na začátku utkání měl Inzert Expres několik stoprocentních šancí na to, aby se ujal vedení. Ty nevyužil, a tak první, kdo se radoval, byly domácí Ivančice. Z protiútoku vstřelily branku na jedna nula.

Ve druhém poločase se opakoval téměř stejný scénář. Mraky šancí na straně Znojma a další potrestání ve formě branky od Ivančic.

Ty se ujaly vedení 2:0, které si pohlídaly až do závěrečného hvizdu hlavního sudího.

„Neproduktivní útok a nezodpovědný přístup od našich středových obránců. Tyto faktory se podepsaly na výsledku utkání,“ rozhořčil se po prohraném utkání prezident znojemského klubu Ladislav Berka.

29.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 16 500 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 17500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: jízdy dodávkou do 3,5t, ŘP-B, znalost a praxe v řízení MV, cesty především Německo,diety a cesťák nad rámec mzdy,. Pracoviště: Dakira trans s.r.o., 671 22 Šatov. Informace: J. Rajnoha, +420 608 830 136.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 15 500 Kč

Pomocníci v kuchyni. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pomocné práce v kuchyni, znalost NJ vítán, stravování, doprava zajištěna, zaměstnaecké akce,. Pracoviště: Admiral global betting a.s. - hatě, 669 02 Znojmo 2. Informace: Antonín Venkrbec, +420 777 123 211.

Výroba - Výroba Seřizovači 18 500 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Obsluha výherních automatů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: zajištění chodu a obsluha výherních automatů, znalost práce výhodou, servis, administativa, poradenská činnost, NJ podmínkou zákl. stravování zajištěno, dobrý zdrav. stav pro práci v noci, doprava ze Znojma, prof. životopis na mail:. Pracoviště: Paradise casino admirál, a.s.- hatě, 669 02 Znojmo 2. Informace: M Habrdlová, +420 606 491 133.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 18 000 Kč

Mechanici a opraváři zemědělských strojů a zařízení. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: opravy a údržba zemědělských a lesnických strojů, praxe výhodou,. Pracoviště: Dřevo - produkt sv, spol. s r. o. sídlo, Brněnská, č.p. 3794, 669 02 Znojmo 2. Informace: Stanislav Václavek, +420 606 790 080.

Lesoničtí mají nové hřiště. Slavnostně je otevřou v polovině června

Archeologové odkryli středověkou osadu u Velkých Pavlovic na Břeclavsku.
9

Středověk u Pavlovic. Osada vydala kostry

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

Kvůli nadšení z lanovky se mi lidé smáli, vypráví ředitel dopravního podniku

Brno /ROZHOVOR/– Dopravní podnik řídí Miloš Havránek osm let. K řidičskému průkazu na osobní auto a motorku za tu dobu přidal také oprávnění k řízení tramvaje, historické tramvaje i autobusu či kamionu. Pod jeho vedením pracuje podnik nejen na přípravě oslav sto padesátého výročí městské hromadné dopravy v příštím roce, ale také se začíná připravovat na každoroční letní opravy tramvajových tratí a jejich další rozvoj. „Dopravní problémy má momentálně skoro celé Brno. Snažíme se opravy koordinovat a některé z nich, třeba ulice Veveří, proto musí počkat,“ říká.

Znásilnění muslimky Ježíšem: kvůli hře zaplní Zelný trh protestující lidé

Brno – Hra omezuje má práva a podněcuje lidi k nenávisti, míní advokát Ronald Němec. Proti představení Naše násilí a vaše násilí, které v sobotu uvede Divadelní svět Brno, proto podal žalobu. Ve hře Ježíš znásilňuje arabskou ženu. „Chci věc řešit s Ústavním soudem, ten určí zákonné hranice uměleckého projevu. Znásilnění je odsouzeníhodný čin v jakékoli kultuře,“ řekl advokát. Dodal, že podobné hry přímo podněcují násilí.

Vodáci se v Krumlově naučí eskymácký obrat. Koně v Brně překonají vodu i oheň

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/- Přeskočit přes oheň, přebrodit vodu či za jízdy střílet na terč. To vše budou muset v sobotu zvládnout jezdci s koňmi účastnící se Mezinárodního policejního mistrovství v jezdectví. Hlavní část tradičního klání se koná opět v areálu Panská lícha nedaleko brněnských Soběšic.