Znojemští fotbalisté zahájili herní část zimní přípravy. V utkání se Židenicemi se představilo v týmu 1. SC několik dorostenců, nové posily, i staré tváře. S divizním celkem dokázal třetiligový tým uhrát remízu 2:2.

Do zápasu vstoupil aktivněji favorit utkání. Nejdříve se do slibné šance dostal Minarech. Toho ale zradila střelecká muška. Poté se v další šanci, po přihrávce Veselého, ocitl Lacko. Ale ani on se neprosadil. Jeho střelu židenický gólman vytěsnil mimo tyče své branky.

Hlavička Yonova

Na počínání svých spoluhráčů v koncovce se už zřejmě nemohl dívat kapitán Znojma Yonov, a tak vzal vše do svých rukou. Hodně dravě si naskočil na rohový kop Minarecha a hlavou otevřel skóre utkání.

Doposud suverénní Hrubý inkasoval ve znojemské bráně až v pětadvacáté minutě, když Kadeřábek zúročil akci Látala. Do konce poločasu se měnilo skóre ještě jednou a to opět ve prospěch Znojma. To když chyby brněnského zadáka využil Pavelka.

Do druhého poločasu nastoupily na obou stranách zcela jiné sestavy. Na té znojemské se dostaly do hry nové posily. Olomoucký brankář Zbořil, útočník Pleš a záložník Vavřík. Ve druhopoločasové sestavě se také objevil Lukáš Podzemský, který se v létě úspěšně podrobil operaci holenní kosti.

Mladíci v sestavě

Příchuť seniorské kopané také okusili dorostenci Palička s Jedličkou, a ani oni se na hřišti neztratili, ba naopak.
„Oba hráči mají své kvality. Všem ukázali, že se v mužském fotbale určitě neztratí,“ podotkl vedoucí družstva Jiří Podzemský. Jeho slova potvrdil i první muž na znojemské lavičce. „Jedlička s Paličkou určitě nezklamali. Budou hrát více přípravných utkání, ale jejich prioritou bude i nadále dorost,“ informoval Michal Sobota.

I ve druhém poločase byli znojemští fotbalisté více u míče než domácí. Znojemský Pospíchal nastřelil dokonce tyč, ale i další velké šance Znojma zůstaly nevyužité. Proto deset minut před koncem přišel trest v podobě vyrovnávací branky. Tu dal hodně agilní Látal, nová posila Židenic z třetiligové Bytrce.

„Bylo vidět, že to byl první zápas po delší době. Já osobně mám ještě hodně co zlepšovat,“ byl sebekritický jeden z dorostenců v sestavě, Libor Jedlička.
První utkání bylo spíše zpestřením po prvním náročném týdnu nabírání fyzické kondice.

„Zápas měl všechny znaky prvního utkání. Bylo to pro hráče náročné po tom prvním týdnu zimní přípravy. I nadále se budeme soustředit na nabírání fyzické síly. To by mělo vyvrcholit ke konci ledna, kdy bychom měli celý týden trénovat třífázově,“ prozradil znojemský kouč.