Fotbalisté 1. SC Znojmo se opět dostávají do formy. Na půdě rezervy prvoligového Zlína dokázali zvítězit 2:1. Paradoxně teď, kdy jejich marodka nabývá nebývalých rozměrů.

Hned čtyři zvučná jména lze nalézt na černé listině týmu. Pavelka si odpykává distanc, duo útočníků Kováč – Minarech je stále zraněno. K nim navíc po posledním zápase přibyla i brněnská posila Michal Belej. Ten měl zdravotní problémy s malíčkem u nohy.

„Má zlomený malíček a doktoři tvrdí, že ho budeme pravděpodobně postrádat tři týdny. Je ale možné, že klidně i do konce sezony,“ informoval kouč znojemských fotbalistů Michal Sobota.

Chce hrát

To hráč samotný razantně odmítá. „Já udělám všechno proto, abych už teď o víkendu hrál. Jsem ve Znojmě kvůli hraní a ne polehávání na marodce,“ prohlásil záložník Michal Belej.

Trenérská dvojice Sobota s Paličkou musela dost improvizovat. Od úvodní minuty se do utkání dostal Pospíchal a svým trenérům se odvděčil náramně.
První poločas byl ve znamení šancí znojemských fotbalistů, ale vyzrát na defenzívu domácích se jim nepodařilo.

Až v sedmačtyřicáté minutě tečoval střelu kapitána Todora Yonova Emil Pospíchal a poslal 1. SC Znojmo do vedení. To zlínské hráče vyburcovalo k ještě větší aktivitě. Přitom asi největší šanci měl Milan Pacanda.

Ten zakroutil svůj trestný kop přímo do šibenice, ale Hrubý opět dokázal, že ho jaro zastihlo ve skvělé formě. Ze zásuvky vytáhl další zákrok hodný brankáře světového formátu a míč zkrotil ve své náruči.

Druhá branka

O minutu později využil Karel Veselý chyby zlínské obrany a levačkou zvýšil náskok Znojma. V závěru sice domácí fotbalisté po rohovém kopu snížili, ale to nic nezměnilo na tom, že si Znojmo odvezlo z města obuvi tři body.

„Zbytečně jsme si to zkomplikovali. Ale kvůli absenci vysokých hráčů a hlavičkářů jako je Pavelka a Kováč jsme měli na hřišti samé prcky. Zlín naopak dlouhány a těm se podařilo hlavou snížit,“ litoval obdržené branky znojemský trenér.

Zároveň ale své svěřence pochválil. „Kluci odvedli dobrý kus práce. Jeli jsme do Zlína s hodně okleštěnou sestavou. Bojovali jsme a dovoluji si tvrdit, že jsme zvítězili zaslouženě,“ myslí si Sobota.

Znojmo si v tabulce nepolepšilo a je stále na třetí příčce třetiligové tabulky. Důležité pro znojemské fotbalisty je, že neztratili kontakt s čelem tabulky.
Stále mají stejný počet bodů s druhými Mutěnicemi a na první Olomouc ztrácí jen tři body.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Stránky klubu 1. SC Znojmo