Byl to jeho víkend. V pátek vstoupil do svazku manželského a už v neděli stál na zeleném pažitu znojemského fotbalového stadionu. A nejen to. Jeho branka znamenala tři body pro Znojmo.

Znojemští fotbalisté kráčejí novým ročníkem Moravskoslezské fotbalové ligy celkem suverénně. Jejich vizitka je více než dobrá. Tři utkání, tři vítězství, devět bodů. Zatím tak svěřenci Michala Soboty nepoznali hořkost porážky a okupují druhé místo třetiligové tabulky. A to jen kvůli horšímu skóre.

Do nedělního utkání proti ostravskému Baníku B vstoupili znojemští fotbalisté, jak jinak, než aktivně. První poločas patřil právě jim. Do velkých šancí se postupně dostali Belej, Lacko i znojemský sniper Minarech. Ale ani jeden z nich nedokázal rozvlnit ostravskou síť.

V pětatřicáté minutě pak všem na stadionu v Horním parku zatrnulo. Znojemký brankář Hrubý krotil ve své náručí jednu z douhých přihrávek Ostravy a dobíhající Přecechtěl zajel do znojemské jedničky. Ta musela být několik minut ošetřována.

„Ostravský hráč měl hned dostat červenou. Do souboje vůbec nešel s úmyslem hrát míč, ale naopak. Hrubý má na hlavě pár stehů, ale měl by být v pořádku,“ prozradil trenér 1. SC Znojmo Michal Sobota.

Vítězná trefa

Šest nastavených minut, za ošetřování Hrubého, využili Znojemští náramně. Čerstvě ženatý Michal Belej se dostal ve vápně soupeře k míči a chytrou střelou k tyči poslal Znojmo do vedení.

„Ani jsem nečekal, že ta střela tam spadne. Ženě jsem slíbil, že až se trefím, tak políbím prstýnek. Přišlo to hned po svatbě, takže nejen ta branka, ale i pusa patřila právě jí,“ prozradil levonohý záložník Michal Belej.

Druhý poločas pak opanovali zejména Ostravští. Začali být více aktivní, drali se před znojemskou bránu a domácí téměř do ničeho nepustili.
„První půlka nám vyšla dobře. Pak se hra vyrovnala a Ostrava ve druhém poločase vystupňovala tempo. Přidala dost na agresivitě a rychlosti. Až na jednu šanci se ale do ničeho vážnějšího nedostala. Měla převahu pouze ve středu pole,“ mínil Sobota.

Konec ostravských nadějí pak ukončil v osmasedmdesáté minutě Precechtěl, který viděl druhou žlutou kartu. Tu první za zákrok na Hrubého a druhou za zákeřné kopnutí do obličeje znojemského obránce Michala Šuráně.

V dalším utkání se svěřenci Michala Soboty představí na půdě nováčka z Blanska. Tam budou hrát už v sobotu. „Bude to těžký zápas. Moravskoslezská fotbalová liga je tak strašně vyrovnaná, že každý bodík má cenu zlata. Navíc v Blansku se nebude hrát dobře. Není tam ideální hřiště a jejich nakopávaná nám asi také svědčit nebude,“ díval se dopředu první muž znojemské lavičky Sobota.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:
Stránky klubu 1. SC Znojmo