Doma neuspěli, možnost nápravy budou mít na hřišti soupeře. Znojemští fotbalisté po domácím zaváhání proti HFK Olomouc nastoupí k dalšímu duelu Moravskoslezské fotbalové ligy proti dvanácté Kroměříži.

V posledním kole znojemští fotbalisté prohráli 1:2 s HFK Olomouc a na domácí půdě ztratili důležité tři body. Přitom během dosavadního průběhu třetí ligy 1. SC Znojmo na domácí půdě neprohrálo, na podzim pouze dvakrát remizovalo.

„Nedá se nic dělat. Jedeme dál. Zaváhání ze zápasu s Olomoucí budeme muset napravit v Kroměříži,“ hlásil už po nedělním zápase znojemský kouč Michal Sobota.

Důležité body

První vzájemné utkání s Kroměříží skončilo bezbrankovou remízou a tuhý boj se očekává i v sobotu na hřišti soupeře.

„Bude to těžké. Oba potřebujeme body. My hrajeme o postup, Kroměříž zase o záchranu v soutěži,“ kalkuloval znojemský gólman Vlastimil Hrubý.
Fotbalisté se budou muset vyvarovat zejména chyb, kterých bylo v posledním utkání jako hub po dešti.

„Chyby budou pořád, to by jinak nepadaly góly a fotbal by diváky nebavil. Musíme ale více dostupovat hráče a při standardních situacích mít maximálně pohlídané nebezpečné prostory,“ apelovala na své spoluhráče znojemská jednička.

Znojemští fotbalisté po porážce ztratili ze svého náskoku. Ze šesti bodů je jejich vedení už jen tříbodové.

„Zatím to nějak neřešíme, ale víme, že to musíme co nejdříve napravit. V Kroměříži nic jiného než tři body nebereme,“ dal důrazně najevo znojemský cíl Hrubý.

Utkání dvaadvacátého kola mezi Hanáckou Slávií Kroměříž a 1. SC Znojmo startuje v Kroměříži v sobotu v šestnáct hodin.