Fotbalisté 1. SC Znojmo za sebou mají první ostrý test. A obstáli v něm na výbornou. Dokázali totiž porazit poměrem 2:1 celek, který se vyhřívá na druhém místě druholigové tabulky.

Znojmu vyšel zejména vstup do utkání. Po úvodním oťukávání už v jedenácté minutě dostal do euforie znojemskou lavičku Šuráň.

Ten si při rohovém kopu chytře naběhl na přední tyč a hlavou otevřel skóre. Že umělý travnatý povrch v Jihlavě Znojmu svědčí, deklarovala i druhá branka Znojma.

Ta přišla přesně o osmnáct minut později. Znojemští zahrávali trestný kop a kdo jiný se mohl k míči postavit, než kapitán Todor Yonov. Opět prokázal, že v této disciplíně těžko hledá konkurenci. Ani přes Vánoce tak nezapomněl zahrávat standardní situace.

„Občas se dívám na zápasy v televizi, abych nezapomněl, jak se to vlastně kope,“ zažertoval znojemský stoper Yonov a dodal.

„I když máme za sebou tvrdý týden plný tréninku, cítil jsem se dobře. Navíc jsem si to okořenil brankou, takže jsem z Jihlavy odjížděl naprosto spokojený,“ prohlásil Yonov.

Ve druhé půli přišli na hřiště čerství hráči na obou stranách. Na té Znojemské to byli zejména členové B-týmu a nevedli si špatně. Sice inkasovali jednu branku po hlavičce domácího Šimánka v devětapadesáté minutě, ale hubené vítězství nakonec dokázali uhájit.

Pro oba celky to byl první ostrý zápas v zimní přípravě. O výsledek tedy až tolik nejde.

„Na výsledek nějak nedbám. Znojmo prokázalo své kvality. My se nacházíme uprostřed tvrdého dvoutýdenního tréninkového cyklu a byla na nás znát jistá únava. Branky jsme navíc nedostali ze hry, takže z tohoto pohledu jsem spokojený,“ prohlásil jihlavský trenér slovenského původu Karol Marko.
I znojemského kouče Michala Sobotu výkon jeho svěřenců mile překvapil.

„První poločas byl z naší strany hodně kvalitní a zaslouženě jsme vedli. Ve druhém pak naše hráče, vesměs z béčka, začala zkušená Jihlava lehce přehrávat, ale nakonec kluci hubené vítězství uhájili. Utkání určitě splnilo svůj účel,“ zhodnotil sobotní zápas Sobota.

Fotbalistům tak tvrdá fyzická příprava pokračuje a měla by vyvrcholit příští týden, kdy fotbalisté dostanou zřejmě nejvíc do těla.

„Už minulý týden si hráči hodně mákli a nejinak tomu bude i tento týden. Ta největší zátěž je ale teprve čeká,“ odhalil tréninkový plán Michal Sobota.